BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Politike

Beteja Berisha-Alibeaj për KZAZ-të, Kulluri: Zgjedhjet brenda PD për kandidatët e 14 majit mund të digjen, ‘Rithemelimi’ ka humbur pikë

Beteja Berisha-Alibeaj për KZAZ-të, Kulluri: Zgjedhjet brenda PD

Demokrati Ervin Kulluri ka komentuar dje në një studio televizive situatën e emrave të depozituar në KZAZ.Kulluri gjatë fjalës së tij është shprehur se beteja sapo ka nisur dhe nëse vazhdohet kështu zgjedhjet e kandidatëve brenda Partisë Demokratike dhe “Rithemelimit” do të digjen.Ai ka theksuar se ekziston mundësia që partia e përfaqësuar nga Berisha të mos hyjë në zgjedhje.“KQZ është institucioni i fundit për të zgjidhur konfliktin se kush do të japë kandidatët zyrtarë për zgjedhjet e 14 majit. Alibeaj njihet si kryetar i grupit parlamentar i Partisë Demokratike.Fillimisht nuk kemi një vendim që të pasqyrohet në regjistrin e partisë politike. Këto të fundit e detyrojnë Gjykatën e Tiranës të ketë një regjistër ku dhe më pas të regjistrojnë kandidatët e tyre.Presioni që i bëhet nga ana e “Rithemelimit” është e padrejtë. Zgjedhjet dhe mund të digjen. Ka gjasa që situata të vazhdojë kështu dhe partia e përfaqësuar nga Berisha nuk do të hyjë në zgjedhje.Nëse ata nuk regjistrojnë kandidatët e tyre, zgjedhjet e Primareve dhe të gjitha të tjerat janë nul pasi rrëzohen të gjitha procedurat. Në qoftë se ndodh kjo do t’u duhet të ndërtojnë një parti të re”, deklaroi Kulluri.

Më të lexuarat