BREAKING NEWS

"Unë kryeministër e ai president", pas deklaratës së bujshme të Bashës, reagon Rama

"Unë kryeministër e ai president", pas deklaratës
x

Politike

Betimi i Arta Vorpsit tek noterja, reagon ashpër Arben Malaj: E papranueshme

Betimi i Arta Vorpsit tek noterja, reagon ashpër Arben Malaj: E

Arben Malaj teksa komentoi betimin tek noterja gjyqtarja, Arta Vorpsi tha se është e papranueshme që anashkalohet presidenti.

“Ka studime të mirëfillta në çdo nivel menaxhimi. Kur dy palë në një projekt zihen produktiviteti është më i madh se kur bien dakord për  çdo gjë. Unë nuk jam dakord që të anashkalohet Presidenti dhe të vejë një zonjë e nderuar të marrë fletushkën te noterja që unë respektoj kushtetutën e vendit tim dhe të vejë në zyrë. Unë kam  pyetur për të dhe ka kredibilitet profesional, por pse e rrëzon për një presion politik”, tha Malaj në Ora News.