Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Betohen diplomatët e rinj, ja porosia e ministrit Bushati

Postuar: 20/02/2018 - 18:36

U zhvillua sot pranë ambjenteve të Ministrisë për Evropën dhe Punët e Jashtme, ceremonia e Aktit të Betimit të gjeneratës së re të diplomatëve e quajtur gjenerata “Ismail Qemali”, ku mori pjesë edhe ministri Ditmir Bushati. Në fjalën e tij përshëndetëse, duke iu uruar suksese në pikënisjen e tyre të punës në Shërbimin e Jashtëm, ministri këshilloi diplomatët e rinj të udhëhiqen nga dy parime gjatë aktivitetit të tyre të mëpasshëm: dashuria për atdheun dhe rritja profesionale.

“Është e rëndësishme që në thelb të punës suaj si diplomatë të keni dashurinë për atdheun. Jetojmë në kohë të pasigurta, kur tundet flamuri i nacionalizmit, por dashuria për atdheun, duhet të ndërthuret me dashurinë për detyrën, shumëfishimin e dijeve tuaja në praktikë. Kështu do të kemi një pozicionim më të mirë në Shërbimin tonë të Jashtëm”, u shpreh ministri.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 29

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/12/2018 - 14:05

Pasi presidenti Ilir Meta riktheu sërish në Kuvend ligjin për buxhetin 2019, për t’iu ardhur në ndihmë kështu plotësimit të kërkesave të studentëve, kryeministri Edi Rama ka thyer heshtjen.

Postuar: 13/12/2018 - 14:02

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka përshëndetur përmes një postimi në rrjetin social “

Postuar: 13/12/2018 - 14:02

"Kur pritej që opozita të mbronte studentët ajo hyri në parlament dhe mbrojti mandatet"

Postuar: 13/12/2018 - 13:49

Ish-zv.ministrja e Jashtme Edit Harxhi thotë se deputetët e opozitës të cilët u futën sot në Ku

Postuar: 13/12/2018 - 13:42

Dy nga aletatët e Partisë Demokratike që janë Nard Ndoka dhe Dashamir shehi kanë shtuar presionet

Postuar: 13/12/2018 - 13:40

Pasi u ka bërë apel të fortë institucioneve të reagojnë lidhur me kërkesat e studentëve, që tas

Postuar: 13/12/2018 - 13:23

Një tjetër deputet i grupit parlamentar të LSI-së injoron vendimin e kryetares Monika Kryemadhi d