BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Politike

"BF" kërkoi ekspertizë ndërkombëtare për votimin elektronik në Kamëz, KAS del me njoftimin e fundit

"BF" kërkoi ekspertizë ndërkombëtare për

KAS rrëzon kërkesën e koalicionit “Bashkë Fitojmë” për marrjen e një eksperti të huaj për ekspertimin e pajisjeve elektronike për bashkinë e Kamzës.

Për kërkesën e koalicionit “Bashkë Fitojmë” për bashkinë e Kamzës për shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve në bashkinë e Kamzës dhe ripërsëritjen e tyre, vendimi do të jepet nesër nga KAS në orën 10:45.

Kandidati i “Bashkë Fitojmë” në Kamëz, Arjan Hoxha: Dua të sqaroj që vendimi i KAS nuk është marrë akoma, u shpreh vetëm për një kërkesë tonën që absolutisht ishte kërkesë legjitime. Kërkesë që bashkë me vendimin përfundimtar ne do ta ankimojmë me atë pjesë që ne nuk do të jemi dakord nga vendimi i nesërm, nuk dua ta paragjykoj vendimin, do presim ditën e nesërme. Cenimi i votimit të lire dhe të fshehtë dhe leximi i tyre janë prekur në mënyrë masive së paku në bashkinë e Kamzës në date 14 maj. Ne do shterojmë çdo rrugë ligjore të mundshme por pse jo edhe instancat ndërkombëtare.


Kamza është një nga tri bashkitë e vendit ku u votua dhe u numërua në mënyrë elektronike gjatë zgjedhjeve lokale të 14 majit.