BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Andi Bushati, sulmon ashpër Ramën: Albin Kurti po merr thika pas shpine nga Tirana

Nuk përmbahet Andi Bushati, sulmon ashpër Ramën: Albin Kurti po
x
BREAKING NEWS

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije peshkimi, por edhe me avionë civilë

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije
x
BREAKING NEWS

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së opozitës, nuk i kursehet ish-kryeministrit dhe Alibeajt

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së
x
BREAKING NEWS

Pse zbarkoi DEA në Shqipëri? Eksperti Karamuço zbardh prapaskenat dhe i del kundër ministrit: Ja sa agjentë kanë ardhur

Pse zbarkoi DEA në Shqipëri? Eksperti Karamuço zbardh
x
BREAKING NEWS

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda plas deklaratën ‘bombë’: Ja kush është qyteti që konsumon më shumë kokainë në Shqipëri

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

"Luizi ka marrë një të dytën e shikimeve të Joe Biden"/ Rakipi pyet Fevziun për spektaklin që ka “mbërthyer” shqiptarët: Po largohen masivisht, kush ka mbetur është zhytur në kotësinë e Big Brother

"Luizi ka marrë një të dytën e shikimeve të Joe
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Ish-presidenti i Dhomës amerikane plas deklaratën: Ka informacione që nuk janë publikuar dhe…

Çështja “McGonigal”/ Ish-presidenti i Dhomës
x
BREAKING NEWS

“Ti i di më mirë këto, por nuk do të flasësh!”/ Plas debati në studio, Rakipi kapet me Fevziun për naftën kontrabandë dhe oligarkët

“Ti i di më mirë këto, por nuk do të
x

Politike

"Bie mashtrimi i Edi Ramës"/ Klevis Balliu nxjerr videon dhe plas të vërtetën: Agresori i Berishës nuk vuan nga çrregullimet. Ja faktet

"Bie mashtrimi i Edi Ramës"/ Klevis Balliu nxjerr videon dhe plas

Deputeti demokrat Klevis Balliu, përmes një postimi në Facebook, shkruan se personi që sulmoi kreun e PD-së Sali Berishën me grusht në protestën e 6 dhjetorit, Gerti Shehu, nuk vuan nga çrregullimet e shëndetit mendor.

Balliu ka publikuar videon e një personi që e njeh Shehun, I cili shprehet se ishte njeri normal, ndërsa thekson se Edi Rama ka mashtruar për gjendjen e shëndetit të tij mendor.Balliu thotë se është koha për përgjegjësi.

Postimi i plotë i Klevis Balliut: 

QYTETARËT QË E NJOHIN GERTI SHEHUN DEKLAROJNË SE NUK KISHTE ÇRREGULLIME.

FABULA RA, TANI KOHA E PËRGJEGJËSISË”, shkruan Balliu.

Kujtojmë se gjatë marshimit në protestë, Shehu e goditi Berishën me grusht në fytyrë, duke e lënduar. Menjëherë ndërhynë forcat e sigurisë, të cilët e shtrinë në tokë agresorin duke e dhunuar. Kreu demokrat u shpreh se ka falur agresorin, duke thënë se ka qenë thjesht një zbatues i porosisë së Adri Veliut. Përsa i përket dokumentit se ai vuan nga problemet e shëndetit mendor, nuk është i vërteta sepse nuk mban asnjë datë në vula.