Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Bild’ publikoi 10 përgjime të reja, reagon për herë të parë kryeministri Rama: Valixhja është plot!

Postuar: 19/06/2019 - 23:57

Kryeministri Edi Rama i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Përballë’ ka komentuar përgjimet e publikuara nga gazeta gjermane ‘Bild’.

Ai ka thënë se duhen verifikuar dhe janë muhabete telefonash. Sipas Ramës, valixhja është plot dhe vijnë nga Tirana.

‘Muhabet telefonash duhen verifikuar të gjitha. Fenomeni i administrat është një histori që nuk ka lidhje  fare. S’bëhet fjalë të ketë presion ndaj një mësuesi sot. Ndërsa rasti i Dibrës është një bisedë që duhet verifikuar’, tha Rama.

Më tej për përgjimet e sotme Rama u shpreh: ‘Valixhja e përgjimeve është plot dhe vijnë nga Tirana, vijnë nga vetë prokurorët. Kanë thyer subjektin e ligjit’.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2019 - 15:42

Këshilltari  Kryeministrisë për Mediat dhe Publikun,Endri Fuga ka ndarë një status në rrjetin social Twitter ku shkruan: "Shqipëria kërkohen hapjen e negociatave, jo integrim të menjëhershëm në BE’&rsq

Postuar: 17/10/2019 - 15:30

Seanca plenare e ditës së sotme është shoqëruar me tensione të forta, teksa zëvendëskryeministri

Postuar: 17/10/2019 - 14:49

Pasi drejtuesja e seancës plenare Vasilika Hysi është detyruar të ndërpresë seancën për shkak se

Postuar: 17/10/2019 - 14:33

Drejtuesja e seancës plenare Vasilika Hysi është detyruar të ndërpresë seancën plenare për shkak