BREAKING NEWS

"Alienët na kanë pushtuar", numër stratosferik raportimesh për UFO-t në Itali, ja rasti i paprecedentë që ka kapur radari në aeroportin Malpensa në Milano dhe lidhja me pandeminë e COVID-19

"Alienët na kanë pushtuar", numër stratosferik
x

Politike

‘Bild’ shkruan për kryeministrin Rama, zbulon porosinë që i ka dhënë Angela Merkel për çështjen e shumë komentuar

‘Bild’ shkruan për kryeministrin Rama, zbulon porosinë

Sipas një shkrimi të gazetës gjermane ‘Bild’, kancelarja Angela Merkel ka inkurajuar personalisht kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, për përpjekjet e tij për të ulur në tryezë bisedimesh liderët e Turqisë dhe të Greqisë.

Turqia dhe Greqia, dy shtete që kanë pasur konflikte historikisht, së fundmi janë konfiktuar për ishujt në Detin Egje.

BILD në shkrim e cilëson Ramën si “ndërtues të urave të komunikimit”.