BREAKING NEWS

“Ka për ta parë qirje Qirjako Micotaqis”/ Nuk përmbahet Artan Hoxha, i bën kërkesën e papritur kryeministrit Rama për situatën në Kakavijë: Pse, vetëm greket i ha COVID-19?!

“Ka për ta parë qirje Qirjako Micotaqis”/ Nuk
x

Politike

“Bir komunisti”, deputeti replika të ashpra në Kuvend me Majkon (E plotë)

“Bir komunisti”, deputeti replika të ashpra në Kuvend me

Ndërsa mori fjalën në seancë plenare, në të cilën u prezantua raporti i Institutit të Studimeve të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit, deputetit Adriatik Alimadhi duket se nuk i ka pëlqyer e qeshura e ministrit të Disporës, Pandeli Majko.

Pa nisur mirë, fjalën Alimadhi iu kthye Majkos me fjalët ballist jam, e kam për nder të jem ballist, ndërsa e quajti ministrin ‘bir komunisti’.

“Ballist jam, e kam për nder që jam ballist. Shi si qesh Majko, shiko si qesh Majko, e ka për nder Majko që ka qenë i biri i një komunisti. Kur bëra pyetje, kisha parasysh a ka Instituti i Tufes, ide e mendime për ta vazhduar studimin në lidhje me luftën vëlla vrasëse që ka ndodhur mes shqiptarëve. Pse e përmendni Ballin, pse i përmendni zogistë, nga ‘44 e në vazhdim e thotë ligji, me këtë ligj ka rënë dakord PD dhe PS të trajtohen bijtë e komunistëve.” vijoi me tej Alimadhi.

Më të lexuarat