Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Blerina Gjylameti del me deklaratë të fortë, tregon prapaskenat e rënda, nxjerr në 'skenë' skenarin e errët të Metës, Bashës, Berishës dhe Kryemadhit

Postuar: 16/06/2019 - 11:00

Kryetarja e PS në Tiranë Blerina Gjylameti nga Peza kërkoi mbështetjen e qytetarëve me votën e tyre më 30 qershor. Gjylameti tha se Meta, Berisha Basha dhe Kryemadhi janë bërë bashkë duke ndjekur një politikë të gabuar që çon vetëm në kaos dhe dhunë.

Gjylameti tha:

"Peza historike e momenteve të rëndësishme, që i jep PS fitoren ndër vite që është patriotike. Patriotizëm nuk është vetëm të bësh shqiponjën. Ku kë mirë sesa në Pezë mund ta japësh mesazhin e patriotizmit. Data 30 nuk është vetëm për Veliaj është për Shqipërinë, për familjen tonë. Ata të katërt janë bërë bashkë, po ndjekin politikë të gabuar, por Shqipëria është vendi i atyre që duan vendin e tyre dhe mendojnë për të ardhmen.

Nuk kemi menduar për të tashmen duke marrë borxh të ardhmen. Ata kanë vjedhur e shkatërruar, ne jemi për progresin e regresin. Nuk jemi vetëm për veten tonë. Çdo punë që bëjmë e bëjmë me dashurinë më të madhe. A kemi bërë gabim? Bëhen gabime… por duhet të ndihemi shumë krenarë pasi gjithmonë kemi qenë me vendimmarrje për qytetarët. Do vazhdojmë të tregojmë me datë 30, do e shënojmë thellë në mendjen e gjithkujt, do e ndajmë njëherë e përgjithmonë, nga ata që duan të na tërheqin pas, dhe nga ata që mendojnë për të ardhmen, për më shumë shërbime, për fëmijët, familjet."

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/11/2019 - 00:05

Ministri i brendshëm Sandër Lleshaj  është përplasur sërish me gazetaren Klodiana Lala në emisionin Opinion.Gazetarja i kërkoi llogari ministrit për një listë me oficerë të policisë të inkriminuar, ndërsa zoti Ll

Postuar: 11/11/2019 - 23:37

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka deklaruar se prej kohësh po punohet për ndryshimin e legji

Postuar: 11/11/2019 - 23:10

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj e thotë me bindje të plotë krimi po humbet terren çdo ditë e

Postuar: 11/11/2019 - 22:59

Kryeministri Edi Rama tha se pas marrëveshjes së “Shengenit Ballkanik” në Shqipëri do

Postuar: 11/11/2019 - 22:52

Procesi i përzgjedhjes së anëtarëve është përfshirë nga një debat i ashpër mes palëve politike, p

Postuar: 11/11/2019 - 22:34

Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja u shpreh se  senëse dy anëtaret Elsa Toska dhe Fion

Postuar: 11/11/2019 - 22:21

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj zbuluar arsyen pse shkoi në Bejrut ditët kur po shpëtohej 11-