BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në fshehtësi të plotë e me dredhi, i orientuar, i udhëzuar, dhe i detyruar prej agjenturave të huaja organizoi lëvizjen e Dhjetorit ’90, nga infiltrimi i spiunëve të ish-Sigurimit të Shtetit, te pazar...

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në
x
BREAKING NEWS

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u plas skandalet Shkëlzenit, Ilir Metës, Albana Vokshit, Flamur Nokës, Edi Palokës dhe Abi Malltezit: Si më kanë kërcënuar njerëzit e Sali Berishës, ju tregoj të gjitha pazaret e tyre të pista...

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u
x
BREAKING NEWS

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve dhe paralajmëron një tjetër listë me “non-grata”, Londra e përkushtuar të çmontojë lidhjet mes krimit, korrupsionit dhe politikës...

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori
x
BREAKING NEWS

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta Xhaçkës, nga apartamentet, garazhet, te llogaritë bankare, ja dokumentet

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta
x
BREAKING NEWS

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista me deputetë, ish-deputetë, ministra, ish-ministra dhe kryebashkiakë që presin radhën për në qelinë e burgut

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista
x
BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x

Politike

“Blinken i bëri nder Shqipërisë duke shpallur Berishën non grata”/ Altin Goxhaj befason me atë që thotë: Në këto 9 vite qeverisje ka pasur grusht shteti! Rama t’i vendos ato hekurat dhe të mos i heq më

“Blinken i bëri nder Shqipërisë duke shpallur Berishën

Kryeministria nisi mbrëmjen e sotme fortifikimin e dyerve dhe dritareve në pritje të protestës së ditës së nesërme të thirrur nga PD.

I ftuar në një interviste televizive avokati Altin Goxhaj u shpreh se Rama të vendos hekurat dhe të mos i heqë më.

Ai tha se e vetmja gjë që ju ka munguar shqiptarëve gjatë 9 viteve qeverisje të Edi Ramës ka qenë dikush që të mos shes kauzat për të marrë konsensione, duke iu referuar Lulzim Bashës.

Altin Goxhaj: Rama bën mirë që t’i vendos e mos t’i heqë më. Shqiptarëve ju ka munguar vetëm një gjë në këto 9 vjet: të jetë dikush që i bashkon dhe i udhëheqë. E vetmja gjë që u ka munguar shqiptarëve, ka qenë dikush që nuk i përdor për të shitur kauza, për t’i shitur te Rama dhe për të marrë konsensione, para, pasuri në kurriz të popullit opozita. Në Shqipëri ka pasur një grusht shteti 9 vjeçar. Ka qenë qeveria kuislinge me një opozitë kuinsilnge që kanë manipuluar sistemin sikur ka proces zgjedhor.

Ai tha se së bashku me Berishën janë bashkuar dhe parti të tjera, të cilat do jenë kundër keqqeverisjes. Më tej Goxhaj tha se Berisha nuk kthehet më mbrapsht.

Altin Goxhaj: Tashmë ka ardhur Sali Berisha, tashmë u bashkuan dhe parti të tjera. Tani të gjithë do t fillojnë të bëhen bashkë, për të shpëtuar nga ajo e keqe që na ka zënë. Unë po ta them me sinqeritet, dhuratë më të madhe që i ka bërë Shqipërisë Blinken duke shpallur Berishën Non Grata nuk ka. Që nga ai moment që ata vendosën që Shqipërinë përfundimisht ta çojnë në duart e Edi Ramës. Kemi tashmë një opozitë, jo vetëm PD në artikulim por edhe pjesa tjetër e opozitës do shpëtojmë sepse Soros ka qenë brenda opozitës që e ka mbajtur në shtrëngim dhe tashmë është shtuar përgjegjshmëria. Mendoni se Berisha tashmë mund t’i tradhtojë shqiptarët. Është e pamundur që Berisha të kthehet mbrapsht.

 

Më të lexuarat