BREAKING NEWS

Yuri Kim nxjerr foton dhe paralajmëron ndryshimin e madh në Shqipëri

Yuri Kim nxjerr foton dhe paralajmëron ndryshimin e madh në
x

Politike

Bllokimi i negociatave, Taulant Balla komenton qëndrimin e Gjermanisë dhe u jep përgjigjen e fortë kritikeve

Bllokimi i negociatave, Taulant Balla komenton qëndrimin e Gjermanisë

Numri dy i PS Taulant Balla teksa u shpreh i kënaqur me procesin ‘Deputeti që Duan’, është pyetur edhe për qëndrimin më të fundit gjerman për hapat e mëtejshëm drejt BE-s.

“Gjermania flet duke sjellë sensibilitetet e të gjitha vendeve anëtare. Nuk ka një konsensus brenda 27 vendeve anëtare të BE kushtet e largimit të Britanisë së Madhe. Nuk bëhet fjalë për një ndryshim qëndrimi të Gjermanisë. Gjermania cdo moment ka pasur dëshirën dhe gatishmërinë në konferenca ndër qeveritare të mbahet në dhjetor të ketij viti në përfundim të presidencës gjermane”, u shpreh Balla.

Më të lexuarat