BREAKING NEWS

Bien ndjeshëm rastet e reja/ Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin e COVID, ja çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Bien ndjeshëm rastet e reja/ Ministria e Shëndetësisë
x

Politike

Bllokimi i Rinasit/ Rama tregon shqetësimin e tij më të madh dhe ngre tonet: E patolerueshme! I kanë bërë llogaritë gabim

Bllokimi i Rinasit/ Rama tregon shqetësimin e tij më të madh dhe

Kryeministri Edi Rama ka komentuar sërish bllokimin e aeroportit të Rinasit si pasojë e grevës së kontrollorëve të trafikut ajror.

“Ajo që është e patolerueshme është që ne kemi humbur ngarkesën e vaksinave. Është e dhimbshme, nuk po lëmë sekondë dhe minutë pa shfrytëzuar. Nuk ka shans që forca të verbra të shkuara që duan me çdo kusht që të marrin peng të ardhmen të ndalin këtë proces. I kanë bërë llogaritë gabim, kanë marrë përsipër të sfidojnë qeverinë dhe kryeministrin e gabuar”, shprehet kryeministri Rama.

 

Më të lexuarat