BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Politike

“Bllokon komisonin hetimor për MGonigal”, shpërthen keq Berisha: Rama bën ‘kapicë’ gjobat ndaj bizneseve në Shqipëri e Kosovë deri në vlerën...

“Bllokon komisonin hetimor për MGonigal”, shpërthen keq

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha në mbledhjen e grupit parlamentar të PD, u shpreh se Rama po bllokon komisionin hetimor sa i takon aferës me ish agjentin e FBI Charles Mc Gonigal.

Berisha po ashtu shtoi se Rama është i implikuar në gjobvëniet ndaj biznesmenëve shqiptar që kapin vlerën e 50 milionë eurove.

Berisha: Vijon bllokimi i komisionit hetimor për aferën Rama-McGonigal. Kjo është një aferë që po kundërmon dhe po dalin dëshmi dhe fakte të reja.

Edi Rama ka kryer një seri aktesh të dënueshme qofte në ligjet e SHBA dhe ligjet ketu. Afera është një nder skandalet më të mëdha. Edi Rama ka shumë të dhëna se u be pjesë e gjobvenies së ekipit Mcgonigal ndaj biznesmeneve shqiptar. Nuk ka vend tjetër në botë në të cilën drejtësia të mos thotë asnjë fjalë me të gjitha denoncimet publike të dy biznesmeneve të njohur për kerkesat e Duckes dhe Nezës për shuma maarramendese per tu siguruar viza amerikane dhe per ti hequr nga lista. Ne do insistojme dhe sdo heqim dorë nga funksioni ynë kushtetues i kontrollit të ekzekutivit dhe institucioneve në perputhje me ligjin.

Indiferenca dhe heshtja e sistemi të drejtësië, atë  e heshte Edi Rama, ai është i implikuar në gjobvenie që shkon deri në 50 mln euro, jo vetëm në Tiranë por edhe në Kosovë.