Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Blushi: Çadra e PD ka futur koalicionin PS-LSI në krizë

Postuar: 20/04/2017 - 21:41

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi, i ftuar në studion e emisionit “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu ka deklaruar se suksesi më i madh i çadrës së opozitës është se ka futur koalicionin mes PS dhe LSI në krizë.

Blushi theksoi se i duhet njohur ky sukses çadrës që kaolicionin e ka futur në krizë, nëse ajo ka një sukses është se e ka futur koalicionin në breshër.

“PD-së deri tani i duhet njohur një sukses, e ka futur koalicionin në krizë. I duhet njohur ky sukses çadrës. N.q.s çadra ka një sukses, e ka futur koalicionin në breshër”, tha Blushi.  

Ai tregoi se Edi Rama dhe Ilir Meta nuk po merren vesh me dalë bashkë në zgjedhje për arsyen se Meta është i frikësuar të hyjë me Edi Ramën vetëm në zgjedhje.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/01/2018 - 12:59

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati dhe homologu grek Nikos Kotzias, kanë zhvilluar sot në Korçë, ditën e tretë të bisedimeve.

Postuar: 21/01/2018 - 12:14

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot në një përkujtimore familjarët e viktimave të 21 janarit të vitit 2011.

Postuar: 21/01/2018 - 11:40

Sot bëhen 7 vite nga ngjarja e “21 janarit” ku mbetën të vdekur 4 persona gjatë protestës Partisë Socialiste në opozitë asokohe.

Postuar: 21/01/2018 - 10:53

Pak para dorëheqjes së kryetarit të LIBRA-s, kjo parti vendosi përjashtimin e Mimoza Hafizit. Por vetëm gjatë ditës së sotme, ajo ka reaguar nëpërmjet një postimi në facebook.

Postuar: 21/01/2018 - 10:47

Bashkia e Tiranës ka filluar me montimin e bazamenteve të 1500 ulëseve të reja, ndërkohë që përfunduan themelet e rrethimit, shkallët, platformat e instalimet elektrike dhe çdo

Postuar: 21/01/2018 - 10:31

Gjatë ditës së sotme ka nisur raundi i tretë i bisedimëve midis dy përfaqësuesve të diplomacisë greke dhe shqiptare në qytetin e Korçës.

Postuar: 21/01/2018 - 10:14

Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi arrest me burg në mungesë ndaj ish-shefit të policisë, Julian Balliu, i dyshuar për pjesëmarrje në grup të strukturuar kriminal dhe trafik ndë