Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Bojkoti i parlamentit në shtator, Shehi kundër Bashës: Opozita ka vetëm dy zgjidhje

Postuar: 14/08/2018 - 19:46

Aleati i Partisë Demokratike, Dashamir Shehi është kundër bojkotit të parlamentit nga deputetët e opozitës.Kreu i LZHK-së mendon se kjo nuk është rruga e duhur, pasi sipas tij ‘një ushtari të mirë i duhet edhe shpata, i duhet dhe mburoja dhe ushta’,

 
“Nuk është kjo më e rëndësishme, sepse një ushtari të mirë i duhet edhe shpata, i duhet dhe mburoja dhe ushta. Ti heqësh një nga armët kjo nuk ka asnjë vlerë”, ka pohuar ai për IN Tv.
 
Por nëse opozita vendos bojkotin e Kuvendit për kreun e LZHK-së Dashamir Shehin ka vetëm dy rrugë. “Kur do të abandonësh parlament duhet të mendosh o të shkosh në zgjedhje o të dalësh ne rrugë të mbash një revolucion demokratik”, përfundoi Shehi.
 
Vendimi për bojkotin ose jo të parlamentit nga opozita e bashkuar do të merret në nisje të sesionit të ri kuvendor.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2018 - 16:36

Kryetari i Partisë Demokratike, ka zhvilluar pasditen e sotme një bshkëbisedim me të rinjtë e FRPD-së në qytetin e Beratit, ku ka folur edhe lidhur me banorët e “Astirit”, shtëpitë e të cilëve preken nga p

Postuar: 18/11/2018 - 16:07

Kryeministri Edi Rama përtej rubrikës javore “Përgjigjia ime”, nuk ka hequr dorë edhe

Postuar: 18/11/2018 - 15:48

Ish-oficeri i anti-Drogës Dritan Zagani reagoi ashpër përmes një postimi në Facebook lidhur me çë

Postuar: 18/11/2018 - 14:55

Partia Demokratike ka vazhduar edhe sot akuzat ndaj kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako.

Postuar: 18/11/2018 - 14:24

Kryeministri Edi Rama, me anë të komenteve që u është përgjigjur qytetarëve në Facebook, është sh

Postuar: 18/11/2018 - 14:09

Kreu i grupit parlamentar të LSI Petri Vasili ka i është ‘përveshur’ kryeministrit Ed

Postuar: 18/11/2018 - 14:02

Si duket kryeministri Edi Rama përtej rubrikës javore “Përgjigjia ime”, nuk ka hequr