Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Braçe: Bastarena do mbyllet edhe pse ka licensë

Postuar: 23/10/2018 - 21:51

Qeveria është zotuar se do të mbyllë pikat e basteve, madje edhe ato online.

Mbrëmjen e sotme deputeti Erion Braçe ka thënë se bastet online do të mbyllen nga 1 janari, përfshirë edhe kompaninë Bastarena, për të cilën opozita akuzon kryeministrin Edi Rama, se kërkon ta favorizojë me ligjin për mbylljen e basteve

I pyetur nëse kompania Bastarena, ka të vetmen licensë për lojërat online, Braçe tha:

E para, e patë që nuk ka dhe nuk ekziston asnjë lloj ndjeshmërie ndaj kompanisë Bastarena, atyre emrave që kanë përdorur dhe janë të rremë? Do mbyllen gjithcka, jo vetëm Bastarena. Ka qenë e vetmja, se është paraqitur dhe ka marrë licensë. As e di fare sa vite ka. Do mbyllet megjithëse ka licensë"

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/03/2019 - 20:54

Kreu i Grupit Parlamentar i PS-së, Taulant Balla i qenë prezent në emisionin “5 Pyetjet nga Babaramo” në Report TV ku ka konfirmuar zërat për pjesëmarrjen e ish kreut socialist Fatos Nano në Kongres.

Postuar: 18/03/2019 - 20:47

Ish-aleati i së djathtës në zgjedhjet e vitit 2017, Kreshnik Spahiu ka folur sërish për krizën po

Postuar: 18/03/2019 - 20:39

Ish-deputeti i LSI-së, Luan Rama ka replikuar me ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schu

Postuar: 18/03/2019 - 20:25

Prej muajsh PS ka nisur përgatitjet për zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

Postuar: 18/03/2019 - 20:02

Komisioneri për zgjerim në Bashkimin Evropian, Johannes Hahn ka zhvilluar një takim me ambasadori

Postuar: 18/03/2019 - 19:51

Kryetari i Partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima ka deklaruar se dy partitë opozitare nuk kanë një pro

Postuar: 18/03/2019 - 19:28

Ish-aleati i së djathtës në zgjedhjet e vitit 2017, Kreshnik Spahiu ka deklaruar shprehet se Part