Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Braktisi mbështetësit duke ndryshuar qëndrim", sekretari i PS i zbulon planin Bashës pak para 30 qershorit

Postuar: 25/06/2019 - 22:40

Sekretari për Mediat në Partinë Socialiste, Alfred Peza, duke komentuar nismën e shumë intelektualëve që kundërshtojnë votimet e 30 qershorit, ku theksoi se Lulzim Basha ka ndryshuar qëndrim.

 
Në emisionin “Open”  Peza tha se Basha i ka braktisur intelektualët dhe militantët sepse qëndrimi i PD-së ka ndryshuar pas deklaratave të ambasadorëve të SHBA-së dhe BE-së.

“Ka ndryshuar totalisht qëndrimi i PD-së pas takimeve me ambasadorët. PD dhe opozita janë tani për bojkot dhe jo në pozicionet luftarake për t’i bllokuar dhe për t’i penguar qytetarët për të shkuar në votime”, tha Peza, duke shtuar se diçka e tillë është vënë re edhe në deklaratat e zyrtarëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Edhe gazetari Alban Dudushi u shpreh gjatë emisionit se nuk mendon se në 30 qershor do të ketë përplasje mes palëve.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/11/2019 - 21:11

Avokati Spartak Ngjela në një status në rrjetin social Facebook ka shkruar se komedia Meta vijon dhe se situata në të cilën gjenden kreu i shtetit dhe lideri demokrat është shumë rëndë. 

Postuar: 19/11/2019 - 21:11

Kanditatja e  propozuar nga presidenti Meta, Marsida Xhaferllari është tashmë dhe &lsqu

Postuar: 19/11/2019 - 20:56

Ish kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka reaguar sërish ndaj sulmeve që po i bën pres

Postuar: 19/11/2019 - 20:48

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka deklaruar në studion e lajmeve në RTV Ora se presidentit, Ilir

Postuar: 19/11/2019 - 20:32

Ministri i Jashtëm i Austrisë Alexander Schallenberg, është shprehur qartë se duhet të çelen nego

Postuar: 19/11/2019 - 20:32

Mazhoranca shprehet se zgjedhjet e parakohshme nuk janë rruga për të tejkaluar ngërçin politik.

Postuar: 19/11/2019 - 20:19

Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari në një postim në rrjetet sociale ka shprehur nj