Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Bregu: Qeveria hartoi ligjin më të pandershëm, ka përgjegjësi kryesore për dramën e maturantëve!

Bregu: Qeveria hartoi ligjin më të pandershëm, ka përgjegjësi kryesore për dramën e maturantëve!

Postuar: 07/09/2016 - 17:46

Deputetja demokrate, Majlinda Bregu, ka reaguar ndaj situatës së krijuar me maturantët, ku edhe pse me mesatare mbi 9, nuk kanë fituar në asnjë degë në UT.
 
Kjo i ka detyruar maturantët të ngrihen në protesta masive para Kryeministrisë, edhe pse në një kohë me shi. N
 
ë lidhje me këtë, Bregu shprehet se drama e maturantëve është përgjegjësi e qeverisë, e cila, sipas saj, hartoi ligjin më të pandershëm për universitetet publike. 
 
"Pergjegjesia kryesore per dramen e maturanteve sot eshte e Qeverise qe hartoi ligjin me te pandershem per Universitetet Publike! Aq te paqarta ishin procedurat sa llogaritjet e pikeve njehere iu la ne dore Agjensise(!!!) se kontraktuar nga MASH, pastaj u tentua t'i lihej ne dere Universiteteve dhe te tretet per "te zgjidhur" ekuacionin me piket, nuk po e qartesojne dot ende. Por, nese ne do ta kishim cuar Ligjin per Arsimin e Larte ne Gjykate Kushtetuese, ata te rinj e prinder te vraremendsh e pa zgjidhje sot, nuk do ishin ne kete gjendje!", ka shkruar Bregu në Fb. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 22:05

Presidenti Meta nuk i ka kursyer akuzat e ndaj kreut të KED-së Ardian Dvoranit sërish.

Postuar: 18/11/2019 - 21:58

Grida Duma ka deklaruar se investimi kinez i rrjetit 5G në Shqipëri do të jetë një rrezik edhe pë

Postuar: 18/11/2019 - 21:56

Neritan Ceka në emisionin “360 Gradë” e ka krahasuar kryeministrin Edi Rama me Haxhi

Postuar: 18/11/2019 - 21:44

Kreu i shtetit, Ilir Meta hodhi përsëri akuza të forta ndaj kreut të KED-së, Ardian Dvorani, për

Postuar: 18/11/2019 - 21:41

 “Lu më ka kërkuar falje dhe thoshte se i deziformonte PS-ja”, kështu ka deklaru

Postuar: 18/11/2019 - 21:36

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, pohoi se presidenti Ilir Meta duhet ta kishte shpërndarë parl