BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri dhe jep lajmin "e keq" për Edi Ramën

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në pallatin e Kremlinit zbulojnë sëmundjet që rrezikojnë jetën e Putinit: Do të vdesë brenda 2...(VIDEO)

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare: Ja goditja që do të marrë Sali Berisha në 7 korrik dhe 4 dosjet e SPAK që do të tronditin opozitën, Meta përgjegjës për korrupsionin në Shqipëri

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve ushqimore, sa lek do të shiten duke nisur nga 1 kg sheqer deri tek...

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve
x
BREAKING NEWS

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe shkundje të sistemit, ja strategjia që po aplikojnë 2 antiamerikanët e “Foltores” për të joshur ithtarët e tyre

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe
x
BREAKING NEWS

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e njohur, rektorja e Universitetit ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është ministri më i pëlqyer në qeverinë “Rama 3”, Frida Krifca dhe Mirela Kumbaro më të urryerat për qytetarët

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur, reagon eksperti Karamuço dhe jep lajmin e bujshëm: Koha e duhur

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur,
x

Politike

Bujar Leskaj përkujton gjenocidin grek ndaj shqiptarëve të Çamërisë: 78 vjet nga krimet shtetërore të Greqisë

Bujar Leskaj përkujton gjenocidin grek ndaj shqiptarëve të

eputeti i PD, Bujar Leskaj foli në Kuvend për çështjen Çame. 

Leskaj tha se çështja mbetet e pazgjidhur dhe se duhet të ndërkombëtarizohet. 

Ai tha se qeveria shqiptare duhet të ngrijë të gjitha marrëveshjet dypalëshe që janë në diskutim me Greqinë, derisa Athina të heqë ligjin absurd të luftës. 

"Qeveria shqiptare nëse ka dinjitet shqiptar kombëtar duhet të ndërmarrë një moratorium për të ngrirë të gjitha marrëveshjet dypalëshe që janë në diskutim me Greqinë, derisa Athina të heqë ligjin absurd të luftës me Shqipërinë dhe të fillojë bisedimet dypalëshe për çështjen Çame. Siç sugjerojnë edhe ekspertët kombëtarë, Shqipëria si anëtare e OKB, NATO-s dhe organizatave të tjera ndërkombëtare, duhet të shtrojë për diskutim çështjen Çame dhe të drejtat e popullsisë çame për t'u kthyer në pronat dhe trojet e veta në Greqi si dhe të përfitojnë dëmshpërblimin përkatës për këto 78 vjet shfrytëzimi të tyre nga shteti grek. Çështja Çame që në fakt për ne duhet të jetë kauza çame, duhet të ndërkombëtarizohet", tha Leskaj. 

Më të lexuarat