BREAKING NEWS

“Meta si oktapodi”, shpërthen Frrok Çupi dhe lëshon paralajmërimin ‘bombë’ për Presidentin: Çështja e floririt do të...

“Meta si oktapodi”, shpërthen Frrok Çupi dhe lëshon
x

Politike

Bushati: Ky rezultat ishte tërësisht i papritur për mua

Bushati: Ky rezultat ishte tërësisht i papritur për mua

Kryetari i Partisë Socialiste për Tiranën, Ervin Bushati pavarësisht se ishte i treti në listën e kandidatëve të PS për Qarkun e Tiranës, ai nuk mundi të shpallej fitues i zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit.

Bushati shprehet se kjo ishte “tërësisht e papritur” por megjithatë i gëzohet fitores së PS-së dhe një rezultati pozitiv të arritur në Tiranë ku ai ishte dhe drejtues politik bashkë me Erion Veliajn dhe Elisa Spiropalin.

“Tërësisht e papritur për mua, por megjithatë nj rezultat fantastik në Tiranë dhe Shqipëri për PS. 19 mijë vota më shumë për PS në Tiranë, fitorja e PS është fitorja e ime”, u shpreh i ftuar në “Ilva Now”.

Më të lexuarat