Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Bushati: PD është katandisur keq, Basha ‘zhduku’ ata që mund ta kundërshtonin

Postuar: 20/09/2018 - 17:50

Analisti Andi Bushati ka komentuar situatën brenda PD, ai tha se partia më e madhe opozitare në vend është “katandisur keq”.

“Unë mendoj se PD është katandisur aq keq, sa vendimi i liderit shkon zinxhir. Ata që mund ta kundërshtonin, sot janë jashtë. E vetmja dilemë në PD është: çfarë ndodh nëse ne braktisim partinë, dhe kundërshtarët futen në sistem. Por ketë pyetje duhet ta kishin bërë para se të dilnin të tjerët nga partia. Sot PD ose do bëjë rolin e fasadës, ose do bëjë marrëveshjen e vërtetë”, u shpreh Andi Bushati.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2018 - 18:32

Deputeti demokrat Myslim Murrizi, i njohur për vulgaritetin me të cilin komunikon me qytetarët, ka përcjellë një konstatim të ri për shqiptarët.

Postuar: 17/10/2018 - 17:57

Ditën e sotme në rrjet qarkulloi një video komike, ku ishte montuar imazhi i kryeministrit Edi Ra

Postuar: 17/10/2018 - 17:39

Analisti Fatos Lubonja i është përgjigjur sot në rubrikën “Opinion” në Nws24 deklarat

Postuar: 17/10/2018 - 17:31

 Nënkryetari i PD-s, Edi Paloka shkruan se Kryeministri dhe Prokurorja e Përgjithshme e Përk

Postuar: 17/10/2018 - 16:58

Deputeti demokrat, Agron Shehaj, në një postim të bërë në Facebook ka njoftuar se ka krijua një a

Postuar: 17/10/2018 - 16:43

Kryeministri Edi Rama, gjatë mbledhjes së Komisionit të Ekonomisë, është shprehur se buxheti i vi

Postuar: 17/10/2018 - 16:38

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka deklaruar se buxheti i vitit të ardhshëm do të jetë më i la