BREAKING NEWS

Asnjë marrëveshje për Zgjedhoren, PD akuzon PS por nuk tërhiqet nga asnjë kusht dhe qeveria teknike

Asnjë marrëveshje për Zgjedhoren, PD akuzon PS por nuk
x

Politike

Bushati përplaset ‘live’ në emision me avokatin: E bëtë Ramën si antikrisht!

Bushati përplaset ‘live’ në emision me avokatin: E

Avokati Adriatik Lapa ka debatuar ashpër në emisionin Open, pasi ka akuzuar ashpër sistemin politik dhe qeverisjen. Lapa ka rreshtuar disa argumente të forta kritike. “është një sistem totalisht pocaqi’, tha Bushati.

Ndërkaq ka replikuar Bushati duke thënë se angazhimi qytetar nuk pengon askënd që të konkurojë dhe të garojë për të fituar si parti e re politike. Por retorikat e gjata sikur Rama është antikrishti këtu nuk kanë sens.