BREAKING NEWS

"Ndodh për herë të parë", profesori i sëmundjeve infektive jep lajmin që po e prisnim të gjithë: Pandemisë Covid-19 që pushtoi botën, po i vjen fundi! Ja pse nuk do të ketë valë të tretë

"Ndodh për herë të parë", profesori i
x

Politike

Byroja Kombëtare e Hetimit mbylli një tjetër fazë për përzgjedhjen e kandidatëve, vjen reagimi i fortë i Ambasadës Amerikane: Procesi është i vështirë!

Byroja Kombëtare e Hetimit mbylli një tjetër fazë për

Ambasada Amerikane në Tiranë ka përshëndetur mbylljen e një tjetër procesi për përzgjedhjen e kandidatëve për Byronë Kombëtare të Hetimit, ku kanë kaluar fazën 103 kandidatë nga 321 që morën pjesë. Mësohet se dje përfundoi procesi i testit për aftësitë fizike dhe përzgjedhjes së kandidatëve.

Ambasada bën të ditur se jo të gjithë ia dolën, pasi procesi ishte i vështirë.

“Urime kandidatëve të cilët kaluan në raundin tjetër të procesit së përzgjedhjes për Byronë Kombëtare të Hetimit. Jo të gjithë ia dolën sepse procesi është i vështirë, por i domosdoshëm, për të gjetur më të mirët e Shqipërisë.”, shkruan Ambasada Amerikane.

Më të lexuarat