Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Çadra e Bashës si masakra e Manastirit”/Avokati i njohur nxjerr prapaskenat e protestave: Sorosi vizitoi PD-në!

Postuar: 26/05/2019 - 21:10

Avokati Altin Goxhaj, i ftuar në Fax News ka komentuar protestën e opozitës ku sipas tij ishte masive, por u shua me ndërhyrjen e Sorosit.

Avokati nuk la pa bërë edhe krahasimin mes çadrës së Bashës e masakrës së Manastirit në vitet 1800.

“Në nëntor të 2014-tës opozita zhvilloi një protestë masive por vala e protestave u zhduk pasi dy javë pasi Sorosi vizitoi PD-në dhe hartoi planin Veliaj në krye të bashkisë i cili erdhi me sloganin Basha në gjumë. Çadra e Bashës në 2017-tës ishte e njëjtë me atë të masakrës së Manastirit në vitet 1800. Ku shqiptarët u futën në çadër dhe u vranë nga sulltani. Basha bëri të njëjtën gjë me demokratët”,- u shpreh Goxhaj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/09/2019 - 13:51

Partia Demokratike ka publikuar ditën e sotme një dokument që sipas saj provon përfshirjen e kryebashkiakut të Vaut të Dejës, Mark Bbanit në aktivitete kriminale.

Postuar: 16/09/2019 - 13:48

Në kuadër të ditës së parë të shkollës, për vitin e ri mësimor, ministrja e Arsimit ka vizituar s

Postuar: 16/09/2019 - 13:21

Senida Mesi, deputetja e PS është nënë e tre fëmijëve dhe sot në nisje të vitit të ri shkollor ka

Postuar: 16/09/2019 - 12:57

Në ceremoninë e 77 vjetorit të Konferencës së Pezës, kryebashkiaku Veliaj thumboi presidentin Ili

Postuar: 16/09/2019 - 12:45

Të bësh ëndrrën realitet, kjo është një gëzim i madh i shprehur në sytë e personit që e realizon.

Postuar: 16/09/2019 - 12:40

Sekretari Parlamentar i Gjermanisë Christian Lange konfirmoi mbështetjen për Shqipërinë në rrugë

Postuar: 16/09/2019 - 12:33

Partia Demokratike u shpreh në ditën e parë të nisjes së viti shkollor 2019-2020 se arsimi në Shq