Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Cani: Stabiliteti financiar i sigurt, nuk varet nga një person

Cani: Stabiliteti financiar i sigurt, nuk varet nga një person

Postuar: 12/09/2014 - 13:48

Ministri i Financave Shkëlqim Cani deklaroi të premten se stabiliteti financiar në vend është i sigurtë.
 
I pyetur nga mediat, lidhur me situatën financiare të vendit pas arrestimit mbrëmjen e 5 shtatorit të Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, ministri Cani theksoi se stabiliteti financiar i vendit nuk varet nga një individ.
 
Guvernatori i Bankës Qendrore të Shqipërisë, Ardian Fullani u arrestua të premten në mbrëmje në zyrën e tij me akuzat për shpërdorim detyre mbi vjedhjen e 713.000.000 lekë. Ndaj tij, prokuroria ka ngritur 5 akuza.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/10/2019 - 23:58

Kryeministri Edi Rama ka komentuar deklaratën e homologut holandez Mark Rutte, i cili u shpreh se Shqipëria ka bërë progres, por jo mjaftueshëm, por replikoi duke ngritur pyetjen, në

Postuar: 18/10/2019 - 23:56

Ish-deputetja e PD Grida Duma e ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, foli për negociatat

Postuar: 18/10/2019 - 23:52

Vendim negativ nga samiti i krerëve të shteteve të Bashkimit Europian për nisjen e bisedimeve për

Postuar: 18/10/2019 - 23:35

Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka falenderuar Departamentin Amerikan të

Postuar: 18/10/2019 - 23:30

Kryeministri i vendit, Edi Rama, teksa është pyetur nga gazetarët në konferencë në lidhje me dekr