Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Çdo hajdut në burgun 313 e thotë këtë”, Kreshnik Spahiu bën reagimin e fortë për ngërçin në Kushtetuese: Ja çfarë ka ndodhur që prej ditës kur Meta u betua si President

Postuar: 13/11/2019 - 23:59

Ish-kreu i Aleancës Kuqezi Kreshnik Spahiu me anë të një postimi në Facebook ka reaguar lidhur me ngërçin e krijuar me Gjykatën Kushtetuese. Spahiu shkruan se çdo situatë e tillë ngërçi në këtë institucion, ka ardhur pas zgjedhjes së Ilir Metës si President i vendit.

Postimi i Kreshnik Spahiut:

Dita e zezë kur Meta u betua si President 100% vetëm me vota socialiste dhe që nga ai moment kemi:
Gjysëm Parlament,
2 palë zgjedhje,
Dy Gjykata Kushtetuese
Zero Gjykat të Lartë,
1 mandat e Gjysëm kryetar KLSH,
2 Ministra të Jashtëm,
Çerek President,
Zonjë të parë me një këmb në opozitë dhe tjetrën në Presidencë
2 LSI. Njëra jasht parlamenti dhe tjetra brenda.

Që nga ajo ditë, çdo hajdut në burgun 313 thotë:
“Çfarë ka Meta më shumë se Ne që të zgjidhet president i Shqipërisë”

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2019 - 09:20

Kryeprokurori Olsian Çela ka marrë mbështetjen e SHBA-së dhe BE-së në misionin e tij për të luftuar krimin dhe korrupsionin.

Postuar: 12/12/2019 - 09:10

Reforma në drejtësi dhe sidomos ngritja e organeve të reja të drejtësisë kanë qenë disa nga temat

Postuar: 12/12/2019 - 09:00

Reforma në drejtësi duket se po lë pa gjumë shumë politikanë në vend.

Postuar: 12/12/2019 - 08:55

Partia Demokratike ka kujtuar dje 29 vjetorin e themelimit të saj.

Postuar: 12/12/2019 - 08:36

Shqipëria e fillon kryesinë e radhës së OSBE-së për vitin 2020, ndërkohë që rajoni ku vepron orga

Postuar: 12/12/2019 - 07:58

Qeveria ka bërë bilancin paraprak të tërmetit të 26 nëntorit, i cili la pas 51 viktima e shumë dë

Postuar: 12/12/2019 - 07:57

Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio, ka vizituar për herë të parë Shqipërinë.