Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të reja! Kryeministri Rama paralajmëron valë shkarkimesh: Ja kush do largohet nga detyra

Priten zhvillime të reja! Kryeministri Rama paralajmëron valë
x

Politike

“Çdo hajdut në burgun 313 e thotë këtë”, Kreshnik Spahiu bën reagimin e fortë për ngërçin në Kushtetuese: Ja çfarë ka ndodhur që prej ditës kur Meta u betua si President

“Çdo hajdut në burgun 313 e thotë këtë”,

Ish-kreu i Aleancës Kuqezi Kreshnik Spahiu me anë të një postimi në Facebook ka reaguar lidhur me ngërçin e krijuar me Gjykatën Kushtetuese. Spahiu shkruan se çdo situatë e tillë ngërçi në këtë institucion, ka ardhur pas zgjedhjes së Ilir Metës si President i vendit.

Postimi i Kreshnik Spahiut:

Dita e zezë kur Meta u betua si President 100% vetëm me vota socialiste dhe që nga ai moment kemi:
Gjysëm Parlament,
2 palë zgjedhje,
Dy Gjykata Kushtetuese
Zero Gjykat të Lartë,
1 mandat e Gjysëm kryetar KLSH,
2 Ministra të Jashtëm,
Çerek President,
Zonjë të parë me një këmb në opozitë dhe tjetrën në Presidencë
2 LSI. Njëra jasht parlamenti dhe tjetra brenda.

Që nga ajo ditë, çdo hajdut në burgun 313 thotë:
“Çfarë ka Meta më shumë se Ne që të zgjidhet president i Shqipërisë”