BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x

Politike

Ceno Klosi me vilë në Londër? Briseida Shehaj flet për drejtorin e Tatimeve: Edhe unë kam qenë drejtoreshë, por dhe një shtëpi që pata në Vlorë…

Ceno Klosi me vilë në Londër? Briseida Shehaj flet për

Ish-drejtoresha e Tatimeve, Briseida Shehaj, ka folur për drejtorin aktual të Tatimeve, Ceno Klosi, i cili akuzohet si fajdexhi dhe për vilën luksoze në Londër, si dhe për transaksionet e dyshimta.

Sa i takon vilës në Londër, Shehaj pyeti e habitur se “Ka vilë në Londër?”, duke shtuar se vetë edhe një shtëpi që kishte blerë në Vlorë, nuk e ka më.

Shehaj deklaroi më tej  se fajdeja nuk është e lejuar në Shqipëri, duke shtuar se ILDKPKI duhet të kishte vepruar për të kryer një hetim të thelluar.

“Duhen parë letrat për çfarë është akuzuar Ceno. Unë Cenon e njoh që në bankë, kemi punuar vite, kemi nja 12 vite pa u parë. Nuk di të flas për Cenon sot, unë e njoh Cenon atëherë, nuk di të flas për Cenon sa i lirë është.

Ka vilë në Londër? Nëse ai ka shkruar dhe ILDKPKI lexon aty që ai ka dhënë para me interes jashtë sistemit bankar dhe nuk paguan tatim, fajdeja është e palejuar në Shqipëri. I paska ecur mirë. Dhe unë drejtor banke e drejtor Tatimesh kam qenë, por nuk kam, dhe një shtëpi që kisha të blerë në Vlorë, nuk e kam më.

ILDKPKI duhet të kishte vepruar, fajdeja është e palejuar në Shqipëri. Ai mund të jepte depozita në bankë, apo mund të kishte një deklaratë borxhi, që mund t’ia jepte dikujt.

Dua të jem e kujdesshme, se ai djalë ka punuar shumë vite në bankë, ka pasur një pagë shumë të mirë, ndaj duhet të jemi shumë të kujdesshëm të gjithë. Ai ka qenë nivel më i lartë se unë në bankë, ka pasur pagë të mirë, ndaj duhet të jemi shumë të kujdesshëm.

Unë kam marrë detyrën në 3 tetor, në 10 ose 15 tetor më ka nisur hetimi i pasurisë nga ILDKPKI. Jam hetuar në detyrë, ndoshta dy herë, dhe familjarët e mi, edhe palët e lidhura. Pra, jam hetuar familjarisht në hetim të thelluar nga ILDKPKI. Unë para me fajde nuk do kisha dhënë, se është e ndaluar. Duhet dëgjuar dhe pjesa tjetër”, u shpreh ish-drejtoresha e Tatimeve në emisionin “Frontline”.

 

Më të lexuarat