BREAKING NEWS

“Epoka e Presidentit po vdes, janë dekompozuar...”, Frrok Çupi lëshon ‘bombën’ e radhës, paralajmëron fundin e Ilir Metës

“Epoka e Presidentit po vdes, janë dekompozuar...”, Frrok
x

Politike

Çështja e bujshme rikthen kryeprokurorin Olsian Çela në ditën e pushimit tek ish zyra e ‘Krimeve të Rënda’

Çështja e bujshme rikthen kryeprokurorin Olsian Çela në

Sot zyrtarisht është pushim pasi 8 dhjetori, dita e rinisë qëlloi ditën e diel. Por Kryeprokurori e ka shfrytëzuar ditën e pushimit, për tu rikthyer në ish zyrën e tij, tek Prokuroria e Krimeve të Rënda.

Mësohet se kryeprokurori i cili u rendit i pari në listën e KLP dhe u votua nga Kuvendi me 101 vota pro, qëndroi mbi 3 orë tek Krimet e Rënda, ku mori sendet personale dhe dorëzoi dosjet të cilat i kishte nën hetim.

Një ndër dosjet e rëndësishme të kryeprokurorit që do të jetë për mandatin 7 vjeçar, është dosja e masakrës së Peshkëpisë. Pritet që kjo dosje ti kalojë SPAK-ut, pasi konsiderohet një akt terrorist vrasja e ushtarëve shqiptarë nga nacionalistët grekë.