Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Çfarë do të ndodhë me orët shtesë të punonjësve të policisë? Ardi Veliu letërporosi drejtorive vendore

Postuar: 12/02/2019 - 15:23

Me udhër nga Ardi Veliut, policët nuk do të paguhen për orët shtesë në punë. Drejtori i Policisë i ka dërguar një letërporosi drejtorive vendore.

Lidhur me kompensimin e orëve shtesë të policëve, Veliu urdhëroi se do të kompesohen me ditë pushimi.

‘Në mungesë të fondeve kemi detyrime të mbartura. Policët nuk do të paguhen për orët shtesë por do të kompensohen me ditë pushimi’, thuhet në letërporosinë e Veliut.

dokumenti-1

dokumenti-2

 

 

 

 

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/02/2019 - 14:52

Kreu i PD, Lulzim Basha ka kërkuar që Policia të mos bëhet vegël e një narko-kryeministri, i cili, sipas tij sot është rrëzuar përfundimisht nga ky bashkim i madh i shqiptarëve.

Postuar: 16/02/2019 - 14:36

Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar nëpërmjet një deklarate zyrtare, të lëshuar për mediat

Postuar: 16/02/2019 - 14:24

Në protestën e sotme të opozitës nuk kanë munguar edhe veperime apo thirrje, të cilat janë cilësu

Postuar: 16/02/2019 - 13:53

Vetëm pak minuta më parë ministri Sandër Lleshaj reagoi nëpërmjet një statusi në Twitter, ku i bë

Postuar: 16/02/2019 - 13:50

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas shkatërrimit nga protestuesit të kërpudhës së vendosur tek a