Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Çfarë i mblodhi bashkë në një tavolinë? Kundërshtarët politikë lënë mënjanë mëritë (FOTO)

Postuar: 19/11/2019 - 09:53

Pavarësisht përplasjeve, duket se të gjitha forcat politike kanë gjetur ‘paqe’ mes tyre dhe janë ulur në një tryezë. Teksa dje mbahej konferenca 'Demokracia përballë rrezikut të teknologjisë', ku të pranishëm ishin diplomatë dhe politikanë, një detaj tërhoqi vëmendjen e të gjithëve.

Ajo çfarë u vuri re në këtë konferencë, përveç mesazheve të dhëna, ishte ulja gjatë pushimit në një tavolinë e përfaqësuesve të mazhorancës dhe përfaqësuesve të opozitës.

Në një foto të publikuar nga fotografi Agim Rama, në një tavolinë janë të ulur ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj, ish-deputeti i PD-së, Edi Paloka, ish-ministri i Infrastrukturës, Damian Gjiknuri, ish-deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha.

Edhe pse situata politike në vend nuk është e mirë, duket se kjo nuk i ka penguar që përfaqësuesit e partive politike që të lënë kundërshtitë dhe të ulen në një tavolinë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 06/12/2019 - 14:19

Në një njoftim për shtyp, Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme i ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që të dorëzojnë pranë këtij institucioni pasaportat diplomatike.

Postuar: 06/12/2019 - 14:16

Një grup oficerësh të ushtrisë polake do të nisen drejt Shqipërisë për të parë mundësitë se si mu

Postuar: 06/12/2019 - 14:07

Deklarata që ajo bëri pak ditë pasi Shqipëria ishte goditur nga tërmeti i fortë i 26 nëntorit dhe

Postuar: 06/12/2019 - 13:57

Ditën e sotme Shqipëria ka marrë kryesimin e Presidencën e OSBE-së dhe këtë kryeministri Edi Rama

Postuar: 06/12/2019 - 13:48

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaron se Shqipëria mbetet e

Postuar: 06/12/2019 - 13:19

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka kërkuar nga prokuroria që të hetojë të gjith