Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Çfarë ndodh më 1 Korrik? Lulzim Basha bën deklaratën e fortë

Postuar: 25/06/2019 - 23:32

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha në një deklaratë telefonike për emisionin “Tempora” se 30 qershori do të jete varreza politike e Edi Ramës. Ndërsa 1 korriku, sipas Bashës, do jetë dita pas rënies së një regjimi autokratik kriminal.

Basha u shpreh se në Shqipëri ka rënë demokracia për shkak të aleancës politikë-krim. 

“Dy kushtet tona largimi i kësaj aleance, largimi i Ramës dhe çuarja para drejtësisë e atyre që kanë vjedhur zgjedhjet,” shtoi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/11/2019 - 21:11

Avokati Spartak Ngjela në një status në rrjetin social Facebook ka shkruar se komedia Meta vijon dhe se situata në të cilën gjenden kreu i shtetit dhe lideri demokrat është shumë rëndë. 

Postuar: 19/11/2019 - 21:11

Kanditatja e  propozuar nga presidenti Meta, Marsida Xhaferllari është tashmë dhe &lsqu

Postuar: 19/11/2019 - 20:56

Ish kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka reaguar sërish ndaj sulmeve që po i bën pres

Postuar: 19/11/2019 - 20:48

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka deklaruar në studion e lajmeve në RTV Ora se presidentit, Ilir

Postuar: 19/11/2019 - 20:32

Ministri i Jashtëm i Austrisë Alexander Schallenberg, është shprehur qartë se duhet të çelen nego

Postuar: 19/11/2019 - 20:32

Mazhoranca shprehet se zgjedhjet e parakohshme nuk janë rruga për të tejkaluar ngërçin politik.

Postuar: 19/11/2019 - 20:19

Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari në një postim në rrjetet sociale ka shprehur nj