BREAKING NEWS

Rëndohet situata, 25 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri (Harta)

Rëndohet situata,  25 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri
x

Politike

Çfarë ndodhi? Lulzim Basha dhe Edi Rama ‘përplasen’ në Gjykatë

Çfarë ndodhi? Lulzim Basha dhe Edi Rama ‘përplasen’
Ditën e sotme është zhvilluar në Gjykatën e Tiranës seanca e parë e padisë për shpifje e kryeministrit Edi Rama ndaj kreut të PD-së, Lulzim Basha.
 
Të pranishëm në seancën e sotme, nuk kanë qenë as Rama dhe as Basha, të cilët kanë zgjedhur që të përfaqësohen nga avokatët e tyre.

Gjatë seancës së sotme, avokatja e Ramës sqaroi akuzat. Ajo i cilësoi të gënjeshtra akuzat e kreut të PD-së 

Në adresë të kreut të qeverisë, Basha hodhi akuza lidhur me kanabizimin e vendin, ish-ministrin Fatmir Xhafaj, etj.