Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Çfarë ndodhi? Lulzim Basha dhe Edi Rama ‘përplasen’ në Gjykatë

Postuar: 22/05/2019 - 13:37

Ditën e sotme është zhvilluar në Gjykatën e Tiranës seanca e parë e padisë për shpifje e kryeministrit Edi Rama ndaj kreut të PD-së, Lulzim Basha.
 
Të pranishëm në seancën e sotme, nuk kanë qenë as Rama dhe as Basha, të cilët kanë zgjedhur që të përfaqësohen nga avokatët e tyre.

Gjatë seancës së sotme, avokatja e Ramës sqaroi akuzat. Ajo i cilësoi të gënjeshtra akuzat e kreut të PD-së 

Në adresë të kreut të qeverisë, Basha hodhi akuza lidhur me kanabizimin e vendin, ish-ministrin Fatmir Xhafaj, etj. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/06/2019 - 19:02

Pas ultimatumit të dhënë ditën e djeshme nga Bashkia e Vaut të Dejës, disa punonjës të administratës i janë drejtuar KZAZ-së numër 6-të.

Postuar: 19/06/2019 - 18:53

Kreu i PAA-së, Agron Duka i është drejtuar me një letër kryeministrit Edi Rama, ku i kërkon që të

Postuar: 19/06/2019 - 18:50

Pak kohë më parë studiuesi Taulant Muka publikoi një foto të diplomës së kreut të Bashkisë së Tir

Postuar: 19/06/2019 - 18:37

Sulmet e përfaqësuesve të LSI-së ndaj ndërkombëtarëve nuk kanë të sosur.

Postuar: 19/06/2019 - 18:37

Sekretari për Çështjet Zgjedhore në PD, Ivi Kaso, thotë se situata e sotme në shumë KZAZ në të gj

Postuar: 19/06/2019 - 18:08

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj analizoi zhvillimet e fundit në vend, ku nuk kanë munguar