Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Çfarë nuk më dëgjuan veshët", Rama publikon artikullin e Gazzetta dello Sport

Postuar: 16/11/2019 - 23:08

Inaugurimi I stadiumit Arena Kombëtare ditën e diel në ndeshjen kundër Francës po bën jehonë përtej vendit tonë. Ditën e sotme mediat prestigjioze në Itali kanë shkruar me fjalë të mëdha për stadiumin, i cili deri më tani ka kapur shifrën e 75 mln eurove, përfshirë edhe qendrën tregtare.

Lidhur me këtë artikull ka reaguar edhe vetë kryeministri Rama. Në faqen e tij në rrjetin social “Facebook” Ram shkruan se paralajmëroi se do të jetë stadiumi më i bukur në Ballkan.

Rama shkruan:

“Ja edhe legjendarja Gazzetta dello Sport: Shqipëria ka Ëembley-n e saj--

Kur thosha do jetë stadiumi më i bukur i Ballkanit dhe do të bëjë lajm kudo në Europë për hijeshinë e tij, çfarë nuk më dëgjuan veshët, po sot jam krenar që nesër mbrëma mikpresim me kokën lart

kampionët e botës, në Wembley-n e Ballkanit”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2019 - 09:25

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka takuar në Durrës ekipin izraelit, të cilët po bëjnë vlerësimet dhe ekspertimet e banesave të dëmtuara nga tërmeti.

Postuar: 12/12/2019 - 09:20

Kryeprokurori Olsian Çela ka marrë mbështetjen e SHBA-së dhe BE-së në misionin e tij për të luftu

Postuar: 12/12/2019 - 09:10

Reforma në drejtësi dhe sidomos ngritja e organeve të reja të drejtësisë kanë qenë disa nga temat

Postuar: 12/12/2019 - 09:00

Reforma në drejtësi duket se po lë pa gjumë shumë politikanë në vend.

Postuar: 12/12/2019 - 08:55

Partia Demokratike ka kujtuar dje 29 vjetorin e themelimit të saj.

Postuar: 12/12/2019 - 08:36

Shqipëria e fillon kryesinë e radhës së OSBE-së për vitin 2020, ndërkohë që rajoni ku vepron orga

Postuar: 12/12/2019 - 07:58

Qeveria ka bërë bilancin paraprak të tërmetit të 26 nëntorit, i cili la pas 51 viktima e shumë dë