Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Çfarë po ndodh brenda opozitës? Ermonela Felaj zbulon prapaskenat: Damian Gjiknuri largohet nëse...

Postuar: 20/09/2019 - 17:09

Kryeministri Edi Rama para dy ditësh i bëri një ftesë të hapur Lulzim Bashës dhe partive të tjera të opozitës për t'u ulur në tryezën e dialogut për Reformën Zgjedhore, por lideri i PD-së e refuzoi. Kryetarja e Komisionit të Sigurisë Kombëtare Ermonela Felaj thotë se brenda kampit të opozitës ka përçarje, pasi jo të gjithë janë dakord me refuzimin e ftesës.

Ajo tha:

"Ka një çarje brenda kampit të opozitës, pasi disa janë dakord që t'i bashkohen tryezës. Ftesa jonë vlen dhe qëndron për t'i siguruar vendit stabilitet dhe për të ecur përpara. Damian Gjiknuri largohet nëse opozita i kthehet komisionit, nëse nuk kthehet, Gjiknuri nuk largohet nga bashkëdrejtimi i komisionit".

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 15:59

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka komentuar mos-hapjen e negociatave më 18 tetor nga BE-ja.Mediu është shprehur se mos-hapja e negociatave do të ketë një efekt negativ në rajonin e Ballkanit.

Postuar: 23/10/2019 - 15:58

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, përmes një postimi ka përshëndetur

Postuar: 23/10/2019 - 15:46

Avokati i njohur, Spartak Ngjela nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook ka reaguar për

Postuar: 23/10/2019 - 15:34

Pas problemit për strehim, një çështje që u ngrit për diskutim nga nënkryetari i Kuvendit, Myslim

Postuar: 23/10/2019 - 15:09

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu i cili është njëkohësisht edhe një nga aleatët e Lul

Postuar: 23/10/2019 - 14:57

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka i ftuar në News24 u shpreh se qëllimi i opozitës së

Postuar: 23/10/2019 - 14:47

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, tregoi në News 24 se zbulimi i celulës terroriste