BREAKING NEWS

Asnjë marrëveshje për Zgjedhoren, PD akuzon PS por nuk tërhiqet nga asnjë kusht dhe qeveria teknike

Asnjë marrëveshje për Zgjedhoren, PD akuzon PS por nuk
x

Politike

Çfarë po ndodh brenda opozitës? Ermonela Felaj zbulon prapaskenat: Damian Gjiknuri largohet nëse...

Çfarë po ndodh brenda opozitës? Ermonela Felaj zbulon

Kryeministri Edi Rama para dy ditësh i bëri një ftesë të hapur Lulzim Bashës dhe partive të tjera të opozitës për t'u ulur në tryezën e dialogut për Reformën Zgjedhore, por lideri i PD-së e refuzoi. Kryetarja e Komisionit të Sigurisë Kombëtare Ermonela Felaj thotë se brenda kampit të opozitës ka përçarje, pasi jo të gjithë janë dakord me refuzimin e ftesës.

Ajo tha:

"Ka një çarje brenda kampit të opozitës, pasi disa janë dakord që t'i bashkohen tryezës. Ftesa jonë vlen dhe qëndron për t'i siguruar vendit stabilitet dhe për të ecur përpara. Damian Gjiknuri largohet nëse opozita i kthehet komisionit, nëse nuk kthehet, Gjiknuri nuk largohet nga bashkëdrejtimi i komisionit".