Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Çfarë po ndodh? Ndërkombëtarët zbarkojnë të gjithë në selinë e PD-së, takim urgjent me Lulzim Bashën

Postuar: 12/11/2019 - 15:46

E ngarkuara me punë  e SHBA-së, Leyla Moses-Ones, ambasadori i BE-së, Luigi Soreca, ai i Gjermanisë, Peter Zingraf, i Britanisë, Duncan Norman kanë mbërritur pasditen e sotme në selinë blu për të takuar kryeopozitarin Lulzim Basha.

Në këtë takim të planifikuar me kreun e opozitës Lulzim Basha, janë edhe përfaqësues nga OSBE-ja.

Ende nuk dihet tema e këtij takimi të zgjeruar të Bashës me përfaqësuesit diplomatikë në Tiranë, por besohet se kriza politike dhe situata që po kalon Shqipëria janë tema të diskutimit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 19:38

Akuza e prokurorisë për kallëzim të rremë në bashkëpunim parashikon burgim deri në 5 vjet burg për Ervin Salianjin, ish-deputetin e PD-së i akuzuar si organizator se bashku me gazetarin Jetmir Olldashi dhe te pandehur

Postuar: 08/12/2019 - 19:27

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi tha se prishja e godinës nr.

Postuar: 08/12/2019 - 19:03

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Gazmend Oketa, shprehet se kërkesa e kryeministrit Rama ës

Postuar: 08/12/2019 - 18:48

Avokat Spartak Ngjela deklaroi se tre persona janë përgjegjës për pasojat e tërmetit shkatërrues

Postuar: 08/12/2019 - 18:37

Kryeministri Edi Rama ka fshirë postimin në Twitter vetëm një orë pasi i bëri thirrje Lulzim Bash

Postuar: 08/12/2019 - 18:13

Lideri i Partisë Popullore Europiane Donald Tusk ka paralajmëruar se procesi i zgjerimit nuk guxo

Postuar: 08/12/2019 - 18:03

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me ftesën e kryeministrit Edi Rama për kryedemokratin Lulzim