BREAKING NEWS

Plazhi nis nga 1 qershori, ja vendet ku do të jenë çmimet më të kripura në Shqipëri, kreu i Unioni Turistik Shqiptar shpërthen ndaj Ramës: Absurde dhe e pazbatueshme

Plazhi nis nga 1 qershori, ja vendet ku do të jenë çmimet
x

Politike

Çfarë po ndodh? Sandër Lleshaj dhe Ardi Veliu shkojnë me urgjencë në Kryeministri, zbardhet arsyeja

Çfarë po ndodh? Sandër Lleshaj dhe Ardi Veliu shkojnë me

Ministri  i Brendshëm Sandër Lleshaj dhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu kanë mbërritur mëngjesin e sotëm në kryeministri.

Mësohet se ata mund të jenë duke zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama lidhur me masat që do të merren për të garantuar sigurinë dhe mbarëvajtjen e procesit elektoral dhe zgjedhor për zgjedhjet e 30 qershorit.

Takimi i tyre vjen pas zhvillimeve të fundit politike, në një kohë kur presidenti Ilir Meta ka anuluar dekretin për zgjedhjet e 30 qershorit, ndërkohë që vetë socialistët shprehen të vendosur se data e zgjedhjeve nuk ndryshon.

Pas këtij takimi Rama do të niset menjëhre për në Kosovë dhe më pas do të kthehet në Lushnje e Divjakë për të vazhduar fushatën elektorale.

Më të lexuarat