BREAKING NEWS

“Urdhërove vrasjen e Azem Hajdarit!”, Fatos Klosi nxjerr prapaskenat e rënda, i përgjigjet akuzës ‘bombë’ të Sali Berishës: Unë e paralajmërova që...

“Urdhërove vrasjen e Azem Hajdarit!”, Fatos Klosi nxjerr
x

Politike

Çfarë po paralajmërojnë? Ndryshoi datën e mbajtjes së Asamblesë së PS, Rama merr vendimin tjetër të papritur (ARSYEJA)

Çfarë po paralajmërojnë? Ndryshoi datën e mbajtjes

Disa eksponentë të rëndësishëm të PS nuk do jenë në datën 22 korrik në Tiranë.

Ndaj kryesia e PS u mblodh edhe njëherë mëngjesin e sotëm, një mbledhje që vazhdon akoma, ku një ndër pikat e diskutimeve ishte edhe ndryshimi i datës së Asamblesë Kombëtare, duke e shtyrë me një ditë, në 23 korrik të martën.

E ndryshe nga sa e kemi parë shpesh Asambletë e mëparshme të PS, të cilat zhvilloheshin te Xibraku edhe pse kjo parti ishte në pushtet, këtë radhë kërkojnë më shumë pompozitet. Asambleja e PS, e cila siç duket do të jetë e zgjeruar, do të zhvillohet te Pallati i Kongreseve.

Ndoshta PS do të japë madhështi për aktivitetin kryesor të vetin, e ndërkohë para pushimeve të gushtit, të tregojë se PS dhe qeveria vazhdojnë axhendën e tyre, pavarësisht se çfarë mendon PD apo Presidenti.