Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Çfarë po paralajmërojnë? Ndryshoi datën e mbajtjes së Asamblesë së PS, Rama merr vendimin tjetër të papritur (ARSYEJA)

Postuar: 17/07/2019 - 10:00

Disa eksponentë të rëndësishëm të PS nuk do jenë në datën 22 korrik në Tiranë.

Ndaj kryesia e PS u mblodh edhe njëherë mëngjesin e sotëm, një mbledhje që vazhdon akoma, ku një ndër pikat e diskutimeve ishte edhe ndryshimi i datës së Asamblesë Kombëtare, duke e shtyrë me një ditë, në 23 korrik të martën.

E ndryshe nga sa e kemi parë shpesh Asambletë e mëparshme të PS, të cilat zhvilloheshin te Xibraku edhe pse kjo parti ishte në pushtet, këtë radhë kërkojnë më shumë pompozitet. Asambleja e PS, e cila siç duket do të jetë e zgjeruar, do të zhvillohet te Pallati i Kongreseve.

Ndoshta PS do të japë madhështi për aktivitetin kryesor të vetin, e ndërkohë para pushimeve të gushtit, të tregojë se PS dhe qeveria vazhdojnë axhendën e tyre, pavarësisht se çfarë mendon PD apo Presidenti.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/08/2019 - 13:50

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për faturat e çmendura të ministres Etilda Gjonaj të cilat prej orësh po qarkullojnë në media.

Postuar: 24/08/2019 - 13:23

Që pas marrjes së detyrës si kryebashkiak i Lezhës, Pjerin Ndreu, ka nisur punën në terren për pa

Postuar: 24/08/2019 - 13:17

Ish- anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri, është treguar shumë kritik lidhur me qënd

Postuar: 24/08/2019 - 13:01

“Bankers Petroleum” nuk do paguajë gjobën e rëndë prej 104 milionë lekësh.

Postuar: 24/08/2019 - 12:25

Ambasadori i ri i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf, i cili mori zyrtarisht detyrën pak ditë më

Postuar: 24/08/2019 - 11:41

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një tjetër lajm të mirë, sa i takon projekteve për rrugët në vend.