Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Çfarë pritet të ndodhë në Kavajë në mbrëmje? Zbardhet kërkesa urgjente e ish-kryeministrit për Edi Ramën

Postuar: 19/06/2019 - 19:35

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një paralajmërim të fortë në rrjetet sociale , ndërsa lajmëron se sot në orën 20.00 do të ketë një zhvillim të rëndësishëm në qytetin e Kavajës.

“Kavaja në shtetrrethim! Kryengritësit e saj në kembe! Edvin largo urgjent narkobanditët nga Kavaja. Rama ik! Fitore!”, shkruan Berisha.

Pritet që sot mbështetës të opozitës do të mblidhen në mbështetje të dekretit të Presidentit Ilir Meta, që anulloi zgjedhjet e 30 qershorit, ndërsa kryebashkiaku Isa sakja ka kërkuar lirimin e mjediseve nga KZAZ.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 17:20

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla i ftuar në “News 24” komentoi  faktin që presidenti i Republikës Ilir Meta ka shpallur non grata ambasadorin e OSBE, Bernd Borchadt.

Postuar: 18/11/2019 - 17:10

Pasi presidenti Ilir Meta shpalli non-grata në ambientet e presidencës, ambasadorin e OSBE në Shq

Postuar: 18/11/2019 - 17:03

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi i është përgjigjur menjëherë reagimit të zëdhënëse

Postuar: 18/11/2019 - 16:58

Ish deputeti demokrat, Flamur Noka, mbështet vendimin e presidentit Ilir Meta për të shpallur &ld

Postuar: 18/11/2019 - 16:54

Në daljen e saj për mediat, kryetarja e LSI-së,Monika kryemadhi ka bërë shkaktar të kësaj krize p

Postuar: 18/11/2019 - 16:51

Zëdhënësja e BE-së, Maja Kocijancic ka reaguar për ngërçin në Gjykatë Kushtetuese.

Postuar: 18/11/2019 - 16:35

Vetëm pak minuta më parë presidenti Ilir Meta i dërgoi Zyrës së Asamblesë Parlamentare të OSBE në