Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Çfarë pritet? Zbardhet porosia e Bashës pas mbledhjes së strukturave të PD-së

Postuar: 12/07/2019 - 13:03

Kryetari Lulzim Basha ka mbledhur kryesinë e Partisë Demokratike dhe ish-grupin parlamentar, këtë të premte.

Burime nga mbledhja e kryesisë dhe ish grupit, thanë se Basha u kërkoi angazhim maksimal strukturave për vijimin e aksionit opozitar.

“Të intensifikojmë takimet me qytetarët, refuzimin e 30 qershorit ta kthejmë në alternativë për të ardhmen”, mësohet të ketë thënë Basha.

“85 për qind e shqiptarëve refuzuan të shkojnë në votime në 30 qershor. Ramën e ka refuzuar edhe PS-ja. Ne nuk duhet të jemi euforikë. Duhet të bëjmë takime në çdo degë. Do të merremi me organizimin e partisë”, tha kreu i PD-së, i cili shtoi se partisë tanimë i duhet dhënë një dimension i ri dhe se energjinë refuzuese duhet ta kthejmë në pozitive, duke shpalosur alternativën.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/07/2019 - 16:37

Zv.ministrja e Brendshme Romina Kuko, e cila njëkohësisht është edhe kryetare e Grupit Ndërinstitucional të Punës ka njoftuar se qeveria po bën përgatitjet për hapjen e Kapitullit 24, nëse hapen negociatat me BE-në.

Postuar: 20/07/2019 - 16:17

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka reaguar sa i takon dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pos

Postuar: 20/07/2019 - 15:35

Partia Demokratike i kërkon Prokurorisë të hetojë krimin elektoral të 30 qershorit.Opozita ka kal

Postuar: 20/07/2019 - 14:55

Kreu i LDE-së Arian Galdini ka reaguar lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i Kryem

Postuar: 20/07/2019 - 14:51

Pas aktit të dorëheqjes së parevokueshme të Ramush Haradinaj si kryeministër i Kosovës, ka ardhur

Postuar: 20/07/2019 - 14:50

Shkarkimi i Presidentit Ilir Meta duket se nuk do të jetë një proces aspak i lehtë për mazhorancë