BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Politike

Cila ishte arsyeja? U bë virale gjesti i Edi Ramës ku i ulet në gjunjë kryeministrit të Luksemburgut, avokatja e njohur ia numëron një nga një: Ishte fyerje, ai u tall

Cila ishte arsyeja? U bë virale gjesti i Edi Ramës ku i ulet në

Avokatja Enida Bozheku komentoi veprimin e kreut të qeverisë Edi Rama, i cili u përkul para kryeministrit të Luksenburgut Xavier Bettel ditën e djeshme në samitin BE-Ballkan Perëndimor që u mbajt në Tiranë.

Në një intervistë për Euronews Albania, ajo tha se një veprim i tillë nuk duhet të bëhej në ato momente, pasi e gjithë vëmendja e Europës ishte te Rama. Ndër të tjera, avokatja theksoi se nëse do ishte në vend të Bettel, veprimin e Ramës do e merrte si fyerje.

“Mua nuk më pëlqeu ai imazh për një fakt të thjesht sepse nuk e kuptova arsyen se përse duhej të bëhej në ato momente kur e gjithë vëmendja e Europës ishte te ai dhe personalisht te ai. E konsiderova veprim të tejkaluar. Po të isha në vend të kryeministrit të Luksemburgut do ta merrja për fyerje. Rama u tall. Mua mu duke personalisht diçka jo normale”- tha ajo.