Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ç’po planifikohet në korridoret e politikës? Parlamenti ‘pasurohet’ me një parti të re që do të jetë gati në shtator, cili është themeluesi i saj dhe anëtarët

Postuar: 17/08/2019 - 19:20

Parlamentit shqiptar do t’i shtohet edhe një parti tjetër në mesin e 70 partive aktuale. Mësohet se themeluesi i kësaj force politike, përflitet se do të jetë deputeti Myslim Murrizi, i cili, i kontaktuar nga Dosja.al, nuk e përjashtoi këtë mundësi.

“Nuk dua të përbëj lajm në gusht, por s’kam asgjë për të fshehur”, tha Murrizi.

Bashkë me Murrizin do të jetë Halit Valteri, Alban Zeneli, Korab Lita, por edhe disa nga ata që hynë në Kuvend. Ndërsa nuk dihet akoma nëse pjesë e këtij grupi do të jetë edhe Rudina Hajdari, e cila e refuzoi dje ftesën e Astrit Patozit për t’ju bashkuar Partisë Bindja Demokratike.

 

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 23:24

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka deklaruar se hyrja e Shqipërisë në BE është në interesin e të gjithë Evropës.

Postuar: 17/09/2019 - 23:14

Ish-deputeti i LSI Përparim Spahiu i pyetur nëse Lëvizja Socialiste për Integrim shkon në zgjedhj

Postuar: 17/09/2019 - 22:57

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi gjatë një interviste  në A2 C

Postuar: 17/09/2019 - 22:50

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi dha alarmin se në vitet e ardhshme tregu

Postuar: 17/09/2019 - 22:32

Deputeti opozitar Ralf Gjoni u shpreh se nëse nuk fiton betejën për ndryshimin e sistemit zg

Postuar: 17/09/2019 - 22:23

Ndërsa në korridoret politike janë shtuar zërat për një marrëveshje të re Rama-Basha, presidenti