Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ç'të mirë sjell shtyrja e zgjedhjeve? LSI sulmon ambasadorin e OSBE: Ky zotëri...

Postuar: 24/04/2019 - 21:39

Ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili, ishte tejet i ashpër ndaj deklaratës së kreut të OSBE-së Bernd Borchardt, i cili tha se ç'të mirë do të sillte shtyrja e zgjedhjeve në Shqipëri.

I ftuar në RTV Ora, Vasili tha se prej kohësh nuk i intereson se çfarë thotë ky diplomat, teksa kujtoi se Borchardt heshti edhe në 2008 kur u bënë ndryshimet kushtetuese pasojat e të cilave po i vuajmë dhe sot.

Vasili: Kjo pyetje është për humor, nuk më intereson se çfarë thotë prej kohësh. E kam dëgjuar këtë zotëri kur ka qenë Ambasador i Gjermanisë në Shqipëri në 2008 kur luftohet për Kushtetutën dhe e pranojnë të gjithë se ishte një turp i madh ajo që ndodhi dhe po e vuajmë sot e kësaj dite.Ka qenë dhe një grevë urie për kodin alla spanjoll që u prodhua në atë kohë dhe ky zotëri ishte një nga ata milituesit e mëdhenj për të cilin nuk kishte rëndësi as mesazhi i grevës së urisë, as protestat e mëdha. Për herë të parë sheshet e Shqipërisë u mbushën për mbrojtjen e Kushtetutës. Ky zotëri ka qenë nga ata që thoshte nuk ka gjë, shumë e mirë kjo Kushtetutë, shumë i mirë sistemi spanjoll që ka problemet e basteve dhe të gjithëve.

I pyetur se pse nuk duan të shohin ndërkombëtarët problemet në Shqipëri dhe  pse janë kundër opozitës, ai tha:

Vasili: Udhëheqjen e rrugës nuk e gjej nga këta. Ujin ne e pimë në burim jo në pikën e fundit ku kryqëzohen ujërat me ujërat e pista.Raporti i DASH ka përcaktuar të gjithë linjën dhe strategjinë e opozitës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 16:47

Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, deputeti Arben Ahmetaj përmes një fjale të gjatë në Parlament e vuri theksin tek Ligji i ri për trajtimin financiar të minatorëve, naftëtarëve dhe metalurgëve.

Postuar: 23/05/2019 - 16:43

Kreu i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ka reaguar pasi KQZ i rrëzoi kandidatin për bashkinë e B

Postuar: 23/05/2019 - 16:35

Ndërsa mori fjalën në seancë plenare, në të cilën u prezantua raporti i Institutit të Studimeve t

Postuar: 23/05/2019 - 16:29

Ministrja për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali, nga foltorja e Kuvendit iu dha sërish

Postuar: 23/05/2019 - 16:28

Në një intervistë për Deusche Welle ish-ministri gjerman Schëarz-Schilling thote se opozita e sot

Postuar: 23/05/2019 - 16:22

 Ish-deputeti i PD Ervin Salianji ka komentuar nga Korça letrën e dytë të kryeministrit Edi

Postuar: 23/05/2019 - 16:03

Deputeti i kuvendit, Kujtim Gjuzi iu bashkua sot protestës së minatorëve, të cilët ishin mbledhur