BREAKING NEWS

Blindohet vendi/ Sa i sigurt është samiti? Ervin Karamuço zbardh prapaskenat: U pikas një makinë e dyshimtë, u zhduk shumë shpejt. Ka pasur sinjale...

Blindohet vendi/ Sa i sigurt është samiti? Ervin Karamuço
x
BREAKING NEWS

Pas presionit të BE, SPAK vihet në lëvizje për të ngelurit në veting, GJKKO merr të pandehur ish-anëtarin e Gjykatës së Lartë, akuzohet për deklarim të rremë pasurie

Pas presionit të BE, SPAK vihet në lëvizje për të
x
BREAKING NEWS

“Një mundësi e madhe”/ Joseph Borrell në samitin e BE-së në Tiranë zbardh detajet për dialogun e rëndësishëm: Që dje kanë në tryezë propozimin...

“Një mundësi e madhe”/ Joseph Borrell në samitin e
x
BREAKING NEWS

SPAK mbyll hetimet për inceneratorin e Fierit dhe rëndon pozitat e Alqi Bllakos, ish-deputeti akuzohet për korrupsion dhe shpërdorim detyre, ja si u përlanë 4 milionë euro me punë të pabëra

SPAK mbyll hetimet për inceneratorin e Fierit dhe rëndon pozitat e
x
BREAKING NEWS

Erion Braçe plas skandalin në Parlament, një deputet zotëron 110 hektarë tokë në Divjakë dhe ka ndërtuar pallat brenda parkut, Kumbaro e akuzon se e ka firmosur ai VKM

Erion Braçe plas skandalin në Parlament, një deputet
x
BREAKING NEWS

"Nuk do të kopjojmë si Greqia”/ 'Tërmet' në media deklarata e fortë e Edi Ramë mëngjesin e sotëm, mediat e Athinës me zjarr ndaj kryeministrit para takimit me Mistotakis

"Nuk do të kopjojmë si Greqia”/ 'Tërmet'
x
BREAKING NEWS

Zbardhen zhvillimet e fundit/ Kush është lideri i njohur europian që ende s'ka mbërritur në samitin BE-Ballkani Perëndimor

Zbardhen zhvillimet e fundit/ Kush është lideri i njohur europian
x
BREAKING NEWS

VIDEO/ Samiti i BE-së në Tiranë, ja çfarë po ndodh nga ajri në zonën ku po qëndrojnë liderat europian, Vjosa Osmani ndërpret fjalimin

VIDEO/ Samiti i BE-së në Tiranë, ja çfarë po ndodh
x

Politike

Dalin emrat, këto janë 3 kandidatet më të propozuara nga PS për postin e Presidentit të ri

Dalin emrat, këto janë 3 kandidatet më të propozuara nga PS

Më 16 maj do të mbahet seanca e parë për votimin e Presidentit të ri, edhe pse emra nuk ka ende të bëra publike.

Gazetari Muhamed Veliu ka zbuluar se emrat më të preferuar nga socialistët për kryetar të shtetit janë deputetja aktuale Mimi Kodheli dhe nga rradhët e PD-së, është ish-ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu.

Disa deputetë kanë propozuar Edi Ramën për të qenë ai pasardhësi i Ilir Metës, por kryeministri e ka bërë të qartë se presidenti nuk do të jetë nga figurat e PS-së në Kuvend apo edhe në qeveri.

Si preferencë të dytë më e votuar deputetët socialist dëshironin të shikonin në presidencë kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla, e cila si drejtuese politike e partisë qetësoi acarimet e përçarjet e socialistëve të Lezhës.

Dy nga 74 deputetët socialist, kanë propozuar për president kreun e grupit parlamentar socialist Taulant Balla.

Më të lexuarat