Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dalin emrat, Rama padit 40 persona në gjykatë

Postuar: 15/03/2019 - 22:57

Kryeministri Edi Rama ka bërë plot 15 padi në Gjykatën Civile të Tiranës. Së bashku me paditë në Gjykatën Penale mendohet që numri i tyre të shkojë në 40.

Mësohet se kryeministri ka kërkuar dëmshpërblim moral për dëm imazhi.

Disa nga personat e paditur janë: Kreu i PD Lulëzim Basha , ish-kryeministri Sali Berisha, ish-Ministri i Mrojtjes Arben Imami, ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku,  gazetari Ylli Rakipi dhe kryetarja e LDG Albana Vokshi. 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 21:02

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi u shpreh se shumica e Komisionerëve në KZAZ do të ishin gra dhe vajza dhe që kryeministrit Edi Rama nuk mund t’i prekë as me ligj dhe as me Kanun.

Postuar: 21/05/2019 - 20:57

 Kryetarja e Komisionit Parlamentar të Integrimit Rudina Hajdari tha se opozita parlamentare

Postuar: 21/05/2019 - 20:50

Deputetja e PS Milva Ikonomi shprehet se protesta e thirrur nesër nga studentët përpara Ministris

Postuar: 21/05/2019 - 20:48

Pjerin Ndreu, kandidati i Partisë Socialiste ka deklaruar në zgjedhjet e 2017-ës, ishte LSI që bl

Postuar: 21/05/2019 - 20:40

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, mbrëmë i ftuar në 'Opinion' publikoi pjesë nga një do

Postuar: 21/05/2019 - 20:34

Nga Haga ku delegacioni shqiptar po zhvillon takime me qëllim bindjen e Holandës të votojë p

Postuar: 21/05/2019 - 20:11

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka bërë një denoncim të fortë ndaj Damian Gjiknurit