Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dalin pamjet, kush është personi që bashkoi Rudina Hajdarin me ish-kolegët e saj

Postuar: 26/03/2019 - 21:01

Ambasadori i Bashkimit Europian në vendin tonë, Luigi Soreca  bashkë me përfaqësuesit e shteteve anëtare të BE kanë zhvilluar një takim ditën e sotme në Tiranë.

Pjesëmarrës në të kanë qenë dhe anëtarë të opozitës si Oerd Bylybashi, Genc Pollo, Jorida Tabaku, Fatmir Mediu, Klajda Gjosha dhe Rudina Hajdari.

Kjo e fundit ka publikuar në ‘Facebook’ foto nga takimi, ku tregon se kanë diskutuar mbi situatën aktuale, krizën institucionale dhe mundësitë për zgjedhjen e saj.

‘Një shkëmbim i hapur idesh dhe pikëpamjesh me kolegët e opozitës dhe përfaqësues të shteteve anëtare të BE mbi situatën aktuale, krizën institucionale dhe mundësitë për zgjedhjen e saj. Prioriteti kryesor gjetja dhe zbatimi i rrugëve për të realizuar vullnetin e përgjithshëm të qytetarëve Shqiptarë për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian’, shkruan Hajdari.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/06/2019 - 09:35

Zëvendëskryeministri Erjon Braçe ka reaguar pas deklaratave te fundit te selisë blu për 30 qershorin, duke theksuar se socialistet do të jenë kudo në këtë datë kur shqiptarët duhet të shprehen me votë.

Postuar: 25/06/2019 - 09:31

Kreu i shtetit, Ilir Meta pas konferencës së lajmëruar në orën 8 të mëngjesit, pasi ka dhënë mesa

Postuar: 25/06/2019 - 09:30

Anëtari i bordit drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj, i ftuar në Vizion Plus ka kome

Postuar: 25/06/2019 - 09:30

Ndërkohë që presidenti Meta doli në një konferencë të jashtëzakonshme pas vendimit të Kolegjit Zg

Postuar: 25/06/2019 - 09:29

Në konferencën e jashtëzakonshme pas vendimit të djeshëm të Kolegjit Zgjedhor, presidenti Ilir Me

Postuar: 25/06/2019 - 09:28

Presidenti Ilir Meta i cilësoi zgjedhjet e 30 qershorit si partiake, duke shtuar se nuk ka ndërme

Postuar: 25/06/2019 - 09:27

Presidenti i vendit, Ilir Meta i ka dhënë fund cdo dileme lidhur me qëndrimin e tij në postin për