BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Politike

Dalin sheshit me VIDEO/ Hackerat futen tek posta e Edi Ramës, i marrin 985 e-maile. Punonjësit e administratës i ankohen për eprorët e tyre. Zbardhen faktet

Dalin sheshit me VIDEO/ Hackerat futen tek posta e Edi Ramës, i marrin 985

Grupimi i quajtur 'Homeland Justice', ka publikuar në faqen saj të regjistruar në Rusi qindra materiale të cilat sipas tyre janë marrë nga emaili zyrtar i kryeministrit Edi Rama.

Denoncimet e shumta të qytetarëve nuk janë të vetmet që bien në sy, pasi janë edhe vetë punonjësit e administratës që i ankohen Kryeministrit për eprorët e tyre duke e paralajmëruar për kapje institucionesh apo tendera të cilët janë favorizuar.

Një prej tyre mban datë 26 tetor 2021. Komisar Lefter Bardhosh Shehu, i cili thotë se është oficer në policinë e burgjeve dhe me detyrë në burgun e Vlorës ankohet për drejtorin e tij Engjellush Avdulaj për një sërë problematikash.
 
Më poshtë kemi edhe me video ankesën e komisarit që i ka drejtuar kryeministrit Edi Rama.


Vetë "Homeland Justice" pretendon se ka 985 mesazhe që Rama ka marrë në postën e tij elektronike. Madje dhe i kanë bërë të shkarkueshme për të gjithë. Një sasi e madhe e-mailesh që janë dërguar në adresë të kryeministrit Edi Rama janë bërë publike nga grupi i hakerave që sulmoi serverat e shtetit shqiptar disa ditë më parë. Në dokumentin që mund të shkarkohet nga të gjithë gjenden me mijëra dokumente, komunikime të kryeministrit, ankesa të qytetarëve, zyrtareve, biznesmenëve për procedura të shumta të lidhura me qeverinë, ftesa evenimentesh, lista projektesh, etj.