BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x
BREAKING NEWS

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që dëshmojnë se Sali Berisha është vrasësi i padënuar i “21 Janarit”, zbardhen prapaskenat e bujshme

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që
x
BREAKING NEWS

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga Europol të përgjimeve të “EncroChat” dhe “Sky”, Rrumbullaku hap me urgjencë garën për gradat

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga
x

Politike

Dalja e Alibeajt me kandidatë më vete tërbon Berishën, kërcënon Kapllanajn dhe “shkelmon” ftesën për bashkimin e PD

Dalja e Alibeajt me kandidatë më vete tërbon Berishën,

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka bërë edhe një herë të qartë se nuk pranon që PD të shkojë e bashkuar në zgjedhjet vendore të 14 majit. Dje ai ishte në Mallkastër, ku nuk la gjë pa thënë për Lulzim Bashën dhe Enkelejd Alibeajn. Vendimi i Apelit pak ditë më parë ka alarmuar Berishën, i cili duket se tani ndihet i rrezikuar që do të garojë përballë kandidatëve të Alibeajt. “Duke parë veprimet e Alibashës dhe Lulzim Bravës i kam thënë vetes se ku do shkonim ne me këta njerëz. Por labirinthet e shpirtit njerëzor askush nuk mund t’i njohë. Unë jam njeri i besimit. Unë i besoj njeriut dhe mendoj se nga besimi duhet të udhëhiqemi. Por ai që sulmon besimin sulmon veten e tij. Rama i ka kapur si skllevër ata dhe ata mendojnë se qytetarët nuk i shohin. Në 32 vite politikë nuk ka pasur kurrë pengje si Brava dhe Alibasha”, deklaroi ai.Më tej Berisha tregoi se është trembur nga disa prej kandidatëve që ka nxjerrë Alibeaj në zgjedhje. Një ndër ta është Agron Kapllanaj, i cili garon në Mallakastër. Berisha e kërcënoi dhe e sulmoi atë gjatë takimit me të vetët. “I them dy fjalë këtij Kapllan-pallatit. E para njëherë Kapllan, po të ishe burrë dhe po të ndjeheshe i njëjtë me këta burra e gra, vije dhe hyjë në primare. Asnjë nuk e pengoi. Hajde matu me Remsiun e tjetrin. Ti nënshtroheni vlerësimit tuaj dhe kjo ka marrë fund. Kurrë më kryetari i partisë nuk do caktojë kryetarin e bashkisë dhe deputetin. PD ka bërë gabime, por merita është se i njeh gabimet. Ti Kapllan mos hajde këtu të kërkosh votë se këta do të japin atë që meriton. Kandidati i tyre është Resmi Shano. Je kandidat i Lulzim Bravës dhe Alibashës që kanë thyer çdo rekord poshtërimi në politikë. Nuk kanë asgjë të përbashkët me askënd. Janë sekt sikur të kishin lindur në Rilindjen e Ramës”, nënvizoi Berisha. Alibeaj, pak ditë më parë propozoi ngritjen enjë grupi negocimi me Berishën, që në zgjedhje të shkohet me kandidatë të përbashkët. Por me qëndrimet sot, duket se Saliu ka shkelmuar çdo plan bashkimi.

Më të lexuarat