Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Damian Gjiknuri "kryqëzon" Ilir Metën, tregon se çfarë do të ndodhë në 30 qershor: Do të vendosë gjykimi për veprimet e gabuara

Postuar: 13/06/2019 - 13:36

Deputeti Damian Gjiknuri theksoi se zgjedhjet do të mbahen më 30 qershor.

Gjithashtu ish-ministri tha se 30 qershori do vendosë gjykimin për veprimet e gabuara të disave.

Gjiknuri tha:

“Zgjedhjet në 30 qershor do të mbahen dhe asgjë nuk e ndalon atë. Një gjë 3-ta do ta sanksonojë politikisht, do të sanksjonojë që asnjë president nuk do tentojë më të bëjë akte të tilla dhe të kthehet në aktor politik, do të thotë që 30-ta do të shikohet si një ditë e mirë. 30-ta do të kalojë dhe prap ka pikëpyetje, unë jam i bindur që klasa politike do të gjejë një zgjidhje për këtë krizë që ka zënë vendin. Kriza është politike. Problemi i tyre nuk do të zgjidhet me datë 30, por është momenti që fati i shqiptarëve të bëhet nga ne. 30 qershori është dicka që do të vendosë gjykimin për veprimet e gabuara që kanë bërë disa”.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 14:00

“Jemi gati për një marrëveshje me kushte. Po përgatisim një platformë për të hyrë në bisedime. Duhet të bëhen ndryshime në kodin zgjedhor.

Postuar: 17/09/2019 - 13:56

45 dosjet e para të vetingut për drejtues të Policisë së Shtetit janë drejt përfundimit për t'

Postuar: 17/09/2019 - 13:33

Ministri i Jashtëm në detyrë  Gent Cakaj në Komisionin e Integrimit është pyetur nga deputet

Postuar: 17/09/2019 - 13:23

Pas takimit me kryetaren në largim të bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, Lulzim Basha nuk i kur

Postuar: 17/09/2019 - 13:21

Në një seancë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e J

Postuar: 17/09/2019 - 13:12

Krahas sporteve popullore si futbolli, basketbolli apo volejbolli, edhe tenisi po bëhet gjithnjë

Postuar: 17/09/2019 - 12:53

Deputetët e Grupit Parlamentar Demokrat , Korab Lita dhe Arben Elezi kanë zhvilluar një takim me