BREAKING NEWS

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I qëndroi deklaratës për një rikthim të tij të mundshëm në krye të PD-së, Sali Berisha bën lëvizjen urgjente

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I
x
BREAKING NEWS

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet e rënda që po ndodhin në zgjedhjet për kryetarin e ri: Po fusin...

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet
x
BREAKING NEWS

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron çfarë do të ndodhë sot në zgjedhjet e PD-së, ka një mesazh të ‘koduar’ edhe për Berishën: Rama e...

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x
BREAKING NEWS

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me lot në sy mban fjalimin drithërues dhe zbulon vendimin që ka marrë: Do plotësoj porosinë e babait!

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me
x

Politike

DASH del në mbështetje të hapjes së negociatave për Shqipërinë, vjen reagimi i parë nga Partia Demokratike

DASH del në mbështetje të hapjes së negociatave për

Ish ministri i PD Tritan Shehu ka reaguar lidhur me deklaratën zyrtare të DASH për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE.

Postimi i plotë

Duhet pershendetur fuqishem deklarata e Departamentit te Shtetit per hapjen e Negociatave te BE me Shqiperine e Maqedonine e Veriut!

Pavaresisht deformimeve te thella te demokracise ne Shqiperi, korrupsionit, institucioneve tona tashme te kapura nga krimi etj, hapja e Negociatave te antaresimit ne BE eshte nje domosdoshmeri per vendin tone, shqiptaret e Rajonin, eshte nje ndihme reale ne perpjekjet per te shpetuar vendin nga ly rregjim.

Pa dyshim mbeshtetja e proceseve tona te integrimit nga Sh.B.A eshte shume e rendesishme per realizimin e kesaj aspirate jetike te popullit tone.

Fatkeqesisht prej vitit 2014 proceset integruese te Shqiperise jo vetem jane bllokuar, por kane bere edhe hapa mbrapa duke u shtuar kushtet per tu plotesuar nga vendi yne.

Kjo vjen se vizioni, orientimi, vullneti politik i Rames nuk eshte Perendimi dhe integrimi europian.

Ai e di qe autokratet, kleptokracite, nuk kane vend ne BE, jeta e tij politike shkurtohet ne hapesiren Perendimore.

Prandaj ai ka devijuar lidhjet kryesore te qeverise se tij drejt Lindjes, prandaj ai per cdo gje drejtohet aty dhe jo tek partneret tane Perendimore, prandaj ai po kerkon te krijoje cdo dite vecse instrumete e “mekanizma”, qe nuk i sherbejne integrimit tone, por degdisjes lindore.

Prandaj ai u be “tellall” edhe i projekteve vuciciane te destabilizimit te Rajonit.

Lindja e sistemet autokratike jane “streha” e tij.

Cdo mbeshteje, nxitje, zhvillim, qe na afron me Europen, ShBA e Perendimin eshte nje mundesi me shume, nje “arme” e nje shprese per te shpetuar nga ky rregjim antidemokratik, alergjik ndaj familjes sone natyrale.

Më të lexuarat