Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

DASH paralajmëroi Bashën dhe Kryemadhin për dhunën, kryetarja e LSI reagon për herë të parë

Postuar: 24/06/2019 - 23:39

Para dhe pas protestës së të premtes që lamë pas, në portale qarkulloi një lajm sipas të cilit ambasada amerikane në Tiranë kishte paralajmëruar dy kryetarët e partive kryesore të opozitës, Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi se do të shpalleshin si organizata të dhunshme nëse regjistroheshin akte dhune deri më 1 korrik. 

Por, Monika Kryemadhi e ftuar në “A Shou” në News 24 e konsideron si lajm të rremë dhe emri i personit që përmendet Daniel Koski, është konsull që nuk ka të bëjë me partitë politike.
 
“Ka qenë fake news. Nuk është e vërtetë. Ia kemi kërkuar edhe ambasadës amerikane që ta përgënjeshtrojnë. Nuk e kuptojmë pse duhet të përmendet emri i konsullit, zt. Koski, se ai është i vetmi person që nuk merret me partitë politike”, tha ajo.
 
Kryemadhi u pyet edhe për marrëdhënien me ambasadorin e fundit amerikan në Tiranë, Donald Lu.
 
“Kam menduar gjithmonë që zt.Lu dhe ambasadorët janë manipuluar dhe mashtruar në mënyrë permanente nga Rama dhe kabineti i tij. Mos harroni se ambasadat këtu bashkëpunojnë me qeverinë jo me opozitën. SHBA-të bashkëpunojnë me qeverinë shqiptare, Parlamentin dhe Presidencën. Qëndrimet tona nuk kanë të bëjnë me cenimin e marrëdhënieve strategjike me Shtetet e Bashkuara”, u shpreh ajo.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/07/2019 - 12:26

Kryetari i PD, Lulzim Basha, deklaroi nga Tropoja se qeveria ka diskriminuar bashkitë e veriut për të ndëshkuar politikisht qytetarët që nuk mbështesin qeverinë e Edi Ramës.

Postuar: 23/07/2019 - 12:20

Nenkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho deklaroi se opozita do të vijojë protestat si rrug

Postuar: 23/07/2019 - 12:10

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë dje një mesazh shumë të qartë për të gjithë pushtetarë

Postuar: 23/07/2019 - 11:27

Ish-deputeti i PD, Tritan Shehu përmes një statusi në “Facebook” shprehet se procesi

Postuar: 23/07/2019 - 11:07

OSBE i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama në lidhje me paketën anti shpifje për të rishi

Postuar: 23/07/2019 - 10:55

Ish-ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjanit nuk i del ‘e keqja’ me përkujtimin e 3 vje

Postuar: 23/07/2019 - 10:55

Thellohet akoma dhe më tej skandali me falimentimin e “Veneto Banka”.